Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
24. septembris, 2015
Drukāt

Latvieši gadā notiesā tonnām pašmāju dārzeņu. Kuri iecienītākie, skaties infografikos (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Gada laikā Latvijas iedzīvotāji iegādājas vairāk nekā 5700 tonnas tomātu, 4000 tonnas burkānu un gurķu, kā arī gandrīz 3700 tonnas kāpostu, liecina pārdošanas rādītāji Rimi veikalos. Savukārt no plašā augļu klāsta populārākie ir citrusaugļi, to pārdošanas apjomi gada laikā sasniedz pat 9000 tonnu.

Iedzīvotāji ir iecienījuši arī banānus un ābolus – gada laikā tiek notiesāti attiecīgi 6000 un 4000 tonnu šo gardo augļu. Savukārt iegādāto arbūzu un meloņu apjoms pārsniedz 4500 tonnas.

Rimi novērojumi liecina, ka, izvēloties dārzeņus, priekšroka visbiežāk tiek dota Latvijā audzētai produkcijai, kas sezonas laikā veido pat vairāk nekā 80% no kopējā sortimenta. Iecienītāko pašmāju dārzeņu “topa” virsotnē ir tomāti, kāposti, kartupeļi, kā arī īsie gurķi.

Līdzās jau ierastajiem augļiem un dārzeņiem, pirkumu grozos labprāt tiek likti arī dažādi sortimenta jaunumi, kas ar laiku kļūst par pircēju iecienītu un regulāru pirkumu. Tā, piemēram, pārliecinoši pieaug pieprasījums pēc Latvijā audzētajām lielogu mellenēm, dažādiem ķirbjiem, keila lapu kāpostiem, kā arī galviņsalātiem, ozollapu, salanova, sviesta, frilica un romiešu salātiem. Turklāt kā jaunums Rimi pašmāju dārzeņu sortimentu šoruden papildinās arī tīteņkāposti – īpaši audzēti kāposti, kurus to īso kacenu dēļ ir ērti izmantot kāpostu tīteņu pagatavošanai.

Popularakie augli un darzeni Rimi veikalos

Pirceji Rimi veikalos visbiezak mekle

Pirceji dod prieksroku vietejai razai

Pieprasitakie Latvijas produkti Rimi veikalos

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Latvieši gadā notiesā tonnām pašmāju dārzeņu. Kuri iecienītākie, skaties infografikos (virsraksts)
    ———————————-
    LA, kopš kura laika augļus un ogas pieskaita pie dārzeņiem???

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (11)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+