×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. marts, 2014
Drukāt

Latvieši Harkovas pusē

Foto - LETAFoto - LETA

Televīzijā redzēju, ka viens deputāts lasīja grāmatu “Latiši na Harkovščine” (“Latvieši Harkovas apgabalā” – latv. val.). Kur šo grāmatu varētu dabūt? Man ir radi Harkovas apgabalā.
 Marina Vidzemē

Grāmata “Latiši na Harkovščine” ir arhīva dokumentu un materiālu krājums, kas izdots Harkovā 2011. gadā. Šī grāmata ir pieejama Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā Rīgā, Rūpniecības ielā 10, tālr. 67323649, 26373599. Bibliotēku var apmeklēt jebkurš interesents. Grāmatas uz vietas var lasīt bez maksas. Par 7,11 eiro iegādājoties gada abonementu, grāmatas var ņemt lasīšanai uz mājām.

Grāmatā varam uzzināt, piemēram, ka izcilais latviešu izcelsmes arhitekts Jūlijs Caune Harkovā un Dienvidkrievijā projektējis vairāk nekā simts ēku. Harkovas Tehnoloģiskajā institūtā vienpadsmit gadus lekcijas lasījis valodnieks, profesors Jānis Endzelīns, bet mūzikas skolā ilgus gadus pasniedzis komponists Jurjānu Andrejs, šo skolu absolvējuši viņa brāļi Juris un Pāvuls.

Grāmatā ir fotogrāfijas no latviešu studentu personīgajām lietām, ziņas par dažādu latviešu biedrību darbību Harkovā, dokumenti par rūpnīcām, kuras no Latvijas teritorijas evakuēja Pirmā pasaules kara laikā, kad Harkovā apmetās apmēram 20 000 bēgļu no Latvijas. Krājumā iekļautas arī politiski represēto latviešu krimināllietas.

Akadēmiskā bibliotēka atvērta darba dienās no plkst. 11 līdz 19. Šajā bibliotēkā ir Ukrainas nodaļa, kurā ir daudz jaunu un interesantu grāmatu no šīs valsts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+