×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2013
Drukāt

Latvieši internetā daudz lasa avīzes un sarunājas ar tuviniekiem

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas interneta lietotāji daudz lasa avīzes, lieto sociālos tīklus un veic balss un videosarunas ar tuviniekiem interneta vidē, konstatēts Eiropas Komisijas (EK) kārtējā ziņojumā par “digitālas dienas kārtības” (Digital Agenda for Europe) izpildi.

“Latvijas cilvēki galvenokārt lasa un lejupielādē internetā pieejamas avīzes ar 64% (interneta lietotāju) īpatsvaru, kas krietni pārsniedz ES (Eiropas Savienības) vidējos 45%,” rakstīts EK ziņojumā “Internet activity and digital skills in Latvia” (Darbība internetā un digitālās prasmes Latvijā).

Ziņojumā arī teikts, ka 47% Latvijas interneta lietotāju izmanto interneta banku pakalpojumus, kas ir septiņus procentpunktus lielāks īpatsvars nekā ES vidējais. Latvijas interneta lietotāji, meklējot informāciju par precēm un pakalpojumiem, neatpaliek no ES – to dara 63% Latvijā un arī vidēji ES.

Interneta telefonijas un videosarunu ziņā Latvijas interneta lietotāji krietni pārsniedz ES vidējos rādītājos. To dara 45% Latvijas interneta lietotāju, bet tikai 26% vidēji ES valstīs kopumā.

EK ziņojums necenšas izskaidrot Latvijas iedzīvotāju interneta lietošanas īpatnības, taču vairākkārt norādīts, ka no Latvijas ir izceļojuši līdz pat 300 000 cilvēku un viens no galvenajiem saziņas veidiem starp emigrantiem un Latvijā palikušajiem tuviniekiem ir interneta un videotelefonijas rīks “Skype” un līdzīgas aplikācijas.

Jau ziņots, ka Latvija vairākos platjoslas interneta lietošanas rādītājos 2012.gadā krietni pārsniedza ES valstu kopējos vidējos skaitļus, pērn Latvijā 14% no visiem platjoslas pieslēgumiem bija ar lejupielādes ātrumu virs 100 megabiti sekundē (Mbps), salīdzinot ar 2% vidējo skaitli 27 ES valstīs. Šajā rādītājā Latvija ieņēma sesto vietu ES.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+