×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
18. jūnijs, 2018
Drukāt

Latvieši Īrijā pārdod īpašumus. Vēlme atgriezties pret bailēm no nestabilitātes (30)

Ekrānuzņēmumi no videoEkrānuzņēmumi no video

Vai drīz redzēsim atbraucēju straumi atgriežamies mājās no Īrijas, šo jautājumu pētījis LNT Top 10.

LNT ārzemēs sastapa latviešus, kuri pārdod īpašumus un pārceļas atpakaļ uz dzimteni. Iemesli tam ir dažādi, lai gan visiem ir bažas par nestabilitāti.

Jauni vīrieši, kuri negrib strādāt par kapeikām un atzīst, ka Īrijā “zelta laiki” ir beigušies, un viņi meklēs laimi citās valstīs.

Tikmēr internetā Egija Stalidzēna atklāti dalās savās izjūtās brīdī, kad viņas bērni izvēlējušies Latviju pamest un pārcelties uz dzīvi ārzemēs.

“Sagaidījusi brīdi, kad abiem bērniem rokās ir pirmais nopietnais izglītības dokuments, es piespiežu mūs sākt visu no nulles. Citā zemē,” raksta sieviete.

“Mēs neesam ne pirmie, ne pēdējie, kas nonākuši šādā situācijā. Ne jau visi aizbrauc priecīgi, ka pamet šo valsti. Aizbrauc vecāki-bērni paliek. Aizbrauc bērni-vecāki paliek. Simtu simtiem saraustītas ģimenes… atstātu draugu un radinieku. Simtiem dzīvnieku, kuru ģimenes nevar paņemt savu mīluli līdzi. Un viss viena mērķa vārdā – gribam dzīvot nevis eksistēt!”

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Ir grāmata 1000 un viena nakts ,un ir tūkstošiem variantu ,kā tikt pie naudas.
  Viens variants ir zīmēt savu naudu , bet ja tai ir segums , citādi tai ir tikai papīra vērtība. . Mūsu senčiem jau tāda nauda bija 1919 . gadā ,tā kā divritenis jau ir izgudrots. Ja kādam tas interesē – rakstiet , vai tiekamies ceturtdienās 13.30 ES mājā pie garšīgas kafijas tases .

 3. Ir grāmata 1000 un viena nakts ,un ir tūkstošiem variantu ,kā tikt pie naudas.
  Viens variants ir zīmēt savu naudu , bet ja tai ir segums , citādi tai ir tikai papīra vērtība. . Mūsu senčiem jau tāda nauda bija 1919 . gadā ,tā kā divritenis jau ir izgudrots. Ja kādam tas interesē – rakstiet , vai tiekamies ceturtdienās 13.30 ES mājā pie garšīgas kafijas tases .

 4. Jebkuram reiz pienāk brīdis atgriezties mājās, bļe!

 5. Reāls skats uz notiekošo Atbildēt

  Mūsējo JAUNO ģimene Īrijā, kur dzimuši 3 bērni, pat NEGRASĀS atgriezties Latvijā …
  Humors bija 1. bērna piedzimšanas laikā (vēl neviens nezināja, ka viņi ir ārzemēs, jo deklarēta dzīvesvieta LV pilsētā) iestājās rindā uz bērnudārzu. Ko domājies, kad bērnam jau bija 6 gadi no pilsētas domes atnāca …priecīga ziņa – tiek uzņemts bērnudārzā … Tajā laikā viņš jau gāja Īrijas bērnudārzā un vēlāk skoliņā un tagad ir jau 13 gadi …
  Cerams, ka visi saprot, ka Latvijā ir GAIDĪTI – ar atpēstām rokām strādnieki un NODOKĻU maksātāji!
  Nevis strādnieks ar ģimeni un bērniem …

 6. Egijai Stalidzanes kundzei

  Mana mamma ari raudaja, kad devos prom. Bija sapigi visiem, bet laiks dziede visas bruces – tagad mamma ir pie manis, dzivojam skaista Somijas vieta pie ezera, apkart mezi un briniskigas vietas. Mamma saka, ka jutas ka pasaka! Esam laimigi, man seit ir darbs, esmu precejies ar jauku somu meiteni un mammai ir jau 2 mazberni 🙂 Un driz bus tresais!!!

 7. Egijai Stalidzanes kundzei

  Mana mamma ari raudaja, kad devos prom. Bija sapigi visiem, bet laiks dziede visas bruces – tagad mamma ir pie manis, dzivojam skaista Somijas vieta pie ezera, apkart mezi un briniskigas vietas. Mamma saka, ka jutas ka pasaka! Esam laimigi, man seit ir darbs, esmu precejies ar jauku somu meiteni un mammai ir jau 2 mazberni 🙂 Un driz bus tresais!!!

  • Somijā viss ir jauki, kunnes uzraujies uz kādu vafeļainu darba devēju. Somieši vienmēr atradīs, kā sačakarēt dzīvi ulkomaalainenam, ja reiz izlems uzsēsties. Par kielitaidot piekasīties-kā divus pirkstus apmīzt, pat ja runā somiski kā Timo Soinni.

 8. Izlasīju tekstu un komentārus. Ko lai saku par šo visu? Jau piecpadsmit gadus esmu Īrijā. Šī zeme ir iemīlēta, kļuvusi par savējo. Man te patīk viss, sākot ar dabu un beidzot ar sirsnīgajiem, izpalīdzīgajiem cilvēkiem. Varētu atgriezties, jo pensija jau ir rokā. Bet, kā padomāju par to, tā gribas kliegt – nē, nekad! Šeit katrā iestādē priekšā ir laipnība, visur pret tevi ar cieņu, palīdzēs, paskaidros. Ja nedod Dievs gadītos saslimt, ārstēšana būtu par velti, pat zāles. Transports par velti. Komunālajiem maksājumiem lielas atlaides. Bērni un mazbērni ir te, un arī atpakaļ netaisās. Draugi šeit, un bijušie kolēģi īri. Mēs esam atgrieztais rieciens, kurš atpakaļ nepielīp. Mēs neesam īri, bet par tautiešiem sakām – viņi. Mājas mums ir šeit. Mani labākie, vieglākie un skaistākie gadi ir bijuši šeit. Tikai man, vecenei, tā latviešu valoda vēl…
  Bet nepriecājieties uz atpakaļ braucējiem. Ne jau tie labākie brauks.

 9. KA NAV KAUNA MULDET Atradusi biezos kam pikis ir un biznes , majas pardod Kur tad parastam darba rukim maja un nauda NE NU TUR NOPELNITO NAUDU VAR TE SAKT BIZNESU TIKAI KADU APSMAUKT /apjat/ ka mus valdiba TAD GAN

 10. …un tā viņi klīst no zemes uz zemi… Kad vienā labklājība iet mazumā,tad pārceļas uz nākamo. Un tā visu mūžu.

 11. Nu nezinu. Labak pa pusei nabadziba, bet pie savejiem milajiem…
  Ko dod ta nauda, ja esi atdalits no savejiem? Raudot ikrus edisi?
  Neticu, ka te nevar atrast darbu, lai sanaktu rekiniem un vismaz maizitei ar sviestu, ja nekam citam.
  Ta ka tas tadas krokodilla asaras vien ir. Kas negrib un nevar, tas savejos nekad nepametis, lai ka pa dzivi kultos.

 12. SKALI TEIKŚU NÈ…atgriezos Latvijà pirms pieciem gadiem,UN…viss iet uz grunti ne jau mana DZÎVE BET LATVIJÀ NEKAS PA ŚIEM GADIEM NAV MAINÎJIES VISS TIK SLIJTÁK!

 13. Ne visi, jo daudzi no viņiem ir ikārtojuši savu dzīvi. KAS VIŅUS SAGARDA ŠE?

 14. Sirds saraujas sapes ,lasot sis izmisuma pilnas rindas. musu mila gimenite tapat ir sadalijusies. Cilveki grib dzivot laimigi un cilveka cienigu dzivi, nevis eksistet no ta,kas paliek pari musu kerkiem, kuriem vienmer ir par maz.

  • …. jo laime ir tikai naudā! Pamestie bērni un vecāki, tas ir štrunts, ka tik nauda nāk pa reni!

   • Nauda pa reni nenāk,tā ir jānopelna ar savu darbu.Andrej,vai tu dzīvo kopā ar saviem vecākiem,cik daudz tu viņiem esi palīdzējis,izņemot apciemojot Lieldienās vai Ziemsvētkos- labākajā gadijumā.Vai esi pļāvis vecāku mājās sienu,zāģējis,skaldijis un krāvis malku u.t.t.?
    Ar pliko mīlestību vien nepietiek,vecākiem ir vajadzīga fiziska VAI arī materila palidzība.

 15. Pa šiem gadiem minimālā alga ir pieaugusi ,taču arī izdevumi kļuvuši daudz dārgāki .Komunālie maksājumi ,elektrība,malka -maksā 200 eiro sabērta krava ,kura agrāk maksāja 125…
  Tā kā no tās lielākās algas un pensiju indeksācijas maz prieka !!!

  • mALKA MAKSA 500 eiro trismetriga vienai sezonai tas ir meza traktora krava. Driz jau nebus noperkama,jo visu jau meza saskeldos un pardos uz arzemem. Mezi pilni ar kaudzem ,kas tika iztiritas no cirsmam skeldosanai , ists ugunsgreka pereklis nevienam vairs nav vajadzigs,jo no malkas ir lielaks iznakums. nezinu kur skatas valsts mezi,ka neliek sodus par sdam cirsmam.

 16. Būs traki. Austrija jau ievieš likumu, ka par virsstundām nav jāpiemaksā un 12 stundas ir dienas stundu norma. Gan jau drīz to pārņems arī Vācija. Veco ļaužu aprūpē jau sen darbs vai nu nelegāls, vai par 25 % no algas, kas faktiski pienākas.Tauta tā arī skraidīs no valsts uz valsti.

  • Pirms rakstīt par Austriju, lūdzu, kārtīgi izpētiet visus darba līgumus, tad sapratīsiet, par kādām virsstundām tiek runāts. Nevajag izraut atsevišķas frāzes no konteksta. Austrijā ir vismaz 13 darba līgumu veidi, kurā katrā atkarībā no amata un apjoma tiek atrunāts, kas ietilpst pamatalgā un kas attiecināms uz virsstundām un to samaksu. Ir sabuntojušies pavāri, jo viņiem tiešām ir ļoti garas stundas jāstrādā un sezonas laikā bez brīvdienām praktiski. Tādas kopējas noteiktas dienas stundu normas, kas jānostrādā, vispār netiek ar likumu noteiktas. Ir stundu skaits, kas jānostrādā nedēļā un mēnesī atbilstoši konkrētajam līgumam. Veco ļaužu aprūpē Vācijā un Austrijā vislielākās problēmas sagādā tie viesstrādnieki – no Čehijas, Slovākijas, Horvātijas, piemēram, kuri piekrīt strādāt par daudz zemāku algu nekā jābūt Kolektīvajos darbos līgumos šajā pozīcijā. Dempingo. Austrijā, piemēram, ir liels veco ļaužu kopēju un to palīgu deficīts, algas speciālistam ar attiecīgo izglītību ir krietni virs 2000 eiro bruto, bet vienalga nav, kas strādā.

 17. straume uz Latviju vēl nav sākusies Atbildēt

  tomēr tā būs, nekur jau nepaliks. Te nu jāsaka, ka vairāk veiksies tiem, kuri to sapratīs pirmie, un tās brīvās un samērā labās darba vietas aizņems. Ir pilnīgi skaidrs, ka tāpat kā UK, arī Īrija noslēgsies sevi, un ja ne, piedāvās darbu par algu, līdzīgu Latvijai (100 – 200 eiro jau nav starpība). Latviešu ES gājēju ceļi vedīs no vienas valsts uz otru, bet pat Vācijā, kur tā teikt esot strādājošo trūkums, paši vācieši emigrē uz tālām zemēm, sliktās situācijas dēļ.Eiropa ir kā lupatu deķis – katrā valstī cita valoda, citi tikumi un noteikumi. Darba rokas vajag, bet ne “vāciešus”, “holandiešus”, vai francūžus”. Esiet sveicināti mājās!
  PS. Kad velsies vilnis no UK, tas Īrijas emigrantus aizslaucīs. Angļu augstskolu beidzēji – vai jūs saprotat, ka jūsu zināšanas un diplomi īsti ir derīgi citur, bet nevis Latvijā?

  • Latvijā neviens diploms nav derīgs un vajadzīgs, ja nav onkuļa, kurš iesēdinātu labā vietā tuvu silei. Un ne tikai diploms, arī cilvēki nav vajadzīgi. Nav ko dzīt pliku propagandu, ja cilvēki būtu vajadzīgi, tad viņiem vis nemaksātu spļāviena sejā cienīgu algu, par kuru nemaz nevar izdzīvot. Diplomus nevajag, ražošanu nevajag, cilvēkus nevajag. Nejauciet ārzemēs dzīvojošiem galvu, lai cilvēki labāk paliek tur, kur ir, nav ko ņirgāties par viņiem.
   Latvija ir tāda vieta, kuru labāk mīlēt pa gabalu. Jo lielāks attālums, jo labāk.

 18. Vispār jau sižets bija par Angliju un Brexit-u…

  • Skribelentiem vienalga. Skribelenti tik skribelē to kas pasūtīts.

   • jā skribenti raksta par ko maksā , bet valdība darbojas shēmotāju interesēs un Tauta rukā prom uz ārzemēm berniem pelnīt rupjmaizes garoziņu jo mūsu bsmesmeņi par darbu var arī nesamaksāt .

Draugiem Facebook Twitter Google+