×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. jūnijs, 2013
Drukāt

Latvieši Jāņus svinēs vairāk nekā desmit pasaules valstīs

LETALETA

Nedēļas nogalē gaidāmos Jāņus ar īsteni latvisku garu svinēs ne tikai Dānijā, Austrālijā un Kanādā, bet arī daudzās citās pasaules valstīs mītošie latvieši, liecina portāla latviešiem pasaulē “Latviesi.com” apkopotie dati.

Šogad latvieši Jāņus svinēs gan Vīnē, Londonā un Sidnejā, gan vienpadsmit vietās ASV, piemēram, Portlandē, Grīnvilā un Leikvudā, aģentūru LETA informēja portāla “Latviesi.com” vadītājs Indulis Bērziņš.

Svinībās kā neatņemama tradīcija ir Līgo dziesmu dziedāšana, vainagu pīšana, ugunskura kurināšana, kā arī alus degustēšana un svētku mielasta gatavošana. Piemēram, svētku pasākums “Līgo! Līgo! 2013.gadā” Sandjego, ASV, tiks aizvadīts “Crown Point Place” pludmalē, kur tiks gatavots barbekjū, ceptas desiņas un ēsta Latvijas rupjmaize. Savukārt Dānijā Latviešu-dāņu biedrība uz svētkiem aicinās pie Vejles fjorda. Sarīkojumā tiks lasīta Jāņu zāle, sagaidīti Jāņu bērni, kā arī spēlētas spēles un gatavots vakara mielasts.

“Jāņi ir vieni no latviskākajiem svētkiem, kuros ārpus Latvijas mītošie latvieši izbrīvē brīvdienas, lai vienuviet varētu satikties ar sen neredzētiem draugiem, pārspriestu aizvadītā gada jaunumus, kā arī vienkārši kārtīgi izballētos,” pauda Bērziņš.

Gatavošanās Jāņiem vienmēr norit pacilātā svētku gaisotnē. Tiek savlaicīgi izplānota vakara programma, aicināti mākslinieki, noīrēta svētku norises vieta un sarūpēts mielasts – siets siers, ceptas maizītes un brūvēts alus. Šo svētku svinēšana nu jau ir kļuvusi par ilggadēju tradīciju daudzām latviešu kopienām ārpus Latvijas.

Ar ārpus Latvijas mītošo latviešu rīkotajiem Līgo pasākumiem var iepazīties portāla notikumu sadaļā “http://www.latviesi.com/janu-svinesana”.

“Latviesi.com” ir portāls latviešiem pasaulē, kur ir iespējams uzzināt par latviešu aktivitātēm visā pasaulē, sekot latviešu un latviešu organizāciju aktivitātēm, kā arī pašiem piedalīties ar savu sakāmo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+