×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2016
Drukāt

Latvieši Lielbritānijā pēc referenduma sūdzas par naidīgu attieksmi (18)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Pēc Lielbritānijā notikušā referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) tur dzīvojošie latvieši atzīst, ka nākas sastapties ar naidīgu attieksmi, un daži pat secina, ka tik naidīgu attieksmi līdz šim nav pieredzējuši, pirmdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Klajš rasisms, ksenofobija un naida runa – pēc referenduma Lielbritānijā jau ikdienišķi uz ielas, sabiedriskajā transportā, restorānos, darba vietās un pat skolās svešiniekiem tiek ieteikts krāmēt mantas un pazust.

Imigrantu pārdzīvojumi ir tik apjomīgi, ka izveidota pat speciāla domubiedru grupa sociālajā tīklā “Facebook”. Tajā aprakstīti dažādi nepatīkami starpgadījumi: “Pavecāka kundze sajūsmināti sacīja poļu sievietei ar mazuli izkāpt no autobusa un sakrāmēt mantas”, “Draugs vakar redzēja, kā austrumeiropiešiem tika likti šķēršļi iekļūšanai metro ar saucieniem “Dodieties uz savām valstīm!””, “”Tesco” veikalā dzirdēju – šī ir Anglija, ārzemniekiem ir dotas 48 stundas laika, lai pazustu”, “Es vēlos britu viesmīli, nesūtiet pie mana galdiņa kādu eiropieti”, “Man bija poļu pacients Northemptonā, kurš ticis piekauts un ir sasista galva, nākot mājās pēc darba”.

Pēc referenduma daļa britu cerēja, ka robežas tiks slēgtas nekavējoties un tiks sākta iebraucēju sūtīšana atpakaļ. Anglijas pilsētas Spaldingas konsultāciju un tulkošanas biroja vadītāja Laima Brencs, kas ikdienā palīdz latviešu imigrantiem, vērtē – referendums angļiem ir devis iluzoru visatļautības sajūtu izturēties publiski nicinoši.

“Man uz raudienu velk. Tādi komentāri kā – “Pako savas somas un brauc atpakaļ, no kurienes esi nācis!” Pat kolēģi, ar kuriem esam bijuši gadiem ilgi draudzīgi, atļaujas pateikt – “Nu, tu jau pabeidzi krāmēt somu?”,” stāstīja Brencs.

Konsultāciju un tulkošanas birojā visas dienas pēc referenduma tiek saņemti palīgā saucieni no latviešiem, kuri cieš no angļu kaimiņu naida runas. Netiekot šķiroti pat bērni.

“Viņi saka bērniem – pazūdiet no ielas, ejiet krāmēt mantas, jūs tik un tā tūlīt deportēs. Pats fakts, ka bērnus aizdzen no ielas, sētas, kur viņi parasti spēlējas. Tās ir viņu mājas, viņi te ir piedzimuši,” komentēja Brencs.

Tik lielu naida noziegumu pieaugumu Lielbritānijā dzīvojošie imigranti no Austrumeiropas piedzīvojot pirmo reizi.

Bostonas iedzīvotājs Mairis Alksnītis atzīst, ka pats personīgi nav ar to saskāries, bet viņš zināja stāstīt par šādu piemēru. “Vienai meitenei, kura pa pilsētu gāja ar kreklu ar uzrakstu “Latvija”, kāds anglis pēkšņi sācis “braukt virsū”,” stāstīja Alksnītis. Bostonā ir viens no augstākajiem par izstāšanos no ES nobalsojušo iedzīvotāju rādītājiem – to atbalstījuši vairāk nekā 70%.

Šā brīža emocionālā spriedze biedē arī Jorkšīras novadā dzīvojošo latvieti Ilonu Vinduli.

“Man būtu ļoti sāpīgi dzirdēt, jo man ir mazi bērni. Es gribētu praktisko informāciju zināt, kur man vērsties, ko man darīt, vai mēs varam vērsties vēstniecībā, vai ir kāds telefons. Tas ir pašaizsardzības jautājums, lai es varētu sevi un savu ģimeni aizsargāt,” uzskata Ilona.

Brencs šajās dienās sadarbībā ar vietējo Spaldingas pilsētas policiju izveidos informatīvu materiālu, kā rīkoties naida runas gadījumā, atgādinot, ka galvenais ir nebaidīties ziņot policijai. Vēl ir iecerēts latviešu imigrantiem organizēt tiešraides video sarunu ar britu policiju, lai atbildētu uz visiem ar naida noziegumiem saistītiem jautājumiem.

Naida runa Lielbritānijā ir sodāms noziegums, tāpēc visiem tiek ieteikts vērsties ar iesniegumu policijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Bet vai tad nav pelnīts? Kas pamet savu zemi, tēvu un mātu… saņem tikai nicinājumu.

 2. Nav jau nemaz tik traki Atbildēt

  Vajadzības gadijumā var pārcelties pie vāciešiem. Vācijai ir labi pabalsti un labi maksā un vācieši tos letlanderus labāk saprot kā angłi. Un arī vēl kopā cīnijušies pret kopēju ienaidnieku.

  • “Un arī vēl kopā cīnijušies pret kopēju ienaidnieku.” – Paklau :”Nav jau nemaz tik traki 28. jūnijs, 2016 10:21″ vai ka tevi tur sauc , pret kadu ienaidnieki? neko negribu teikt, bet tu esi vai nu stulbs, vai nu tu esi 2 klasu izglitots tikai! 🙂

 3. Nu, ko, mīļie, laiks braukt mājās! Te jūs būsiet savā zemē. Starp citu, paralēles ar Latviju un okupācijas laika ieceļotājiem ir pilnīgi nevietā.

 4. It kā Briti ir nevainīgas avis. Lai paši kravā mantas un brauc atpakaļ uz savu houmlendu no visām britu post-kolonijām un Eiropas Savienības kūrortiem.

 5. Globalisti melo.
  Sis paņēmiens – naidot savā starpā un traucet valstīm atbrīvoties no E.s. valgiem ar sķelšanu un citu valstu uzrīdīšanu, noskaņojot caur medijiem vai paši safabricējot konfliktsituāciju – ir tik klasissks globalistu paņemiens, ka prakstiski jau ir prognozējams iepriekš.

 6. Brauciet mājās!

 7. Tautieši, jūs gaida Latvijā, šeit par jums priecāsies!

 8. Tautieši, bet mēs Jūs gaidam Latvijā. Ir vieta,kas par jums priecāsies!

 9. Jā…Lielbritānijā latvieši kā pie mums krievvalodīgie…

 10. Sūdzēšanās policijā tikai uzkurinās kaislības. Vai tad to imigranti vēlas? Ir jāpacieš un jānogaida, gan jau
  tās norims.Tad jau drīzāk par incidentiem ir jāinformē Latvijas vēstniecība.

 11. Jā, nu protams, lepnie un iedomīgie angļi tagad paši lasīs savus šampinjonus, pakos dārzeņus noliktavās un slaucīs vecīšiem dibenus pansionātos. Ka tik ne tā. Nesmīdiniet. Ko viņi iesāks bez viesstrādniekiem?

 12. Kāpēc man šitas atgādina to, kā mēs paši izturējāmies pret krieviem pēc brīvības atgūšanas? Dots devējam, tā teikt. Tikai žēl, ka cieš nevainīgie.

  • Vai tad nav labāk kalpot savai tautai, reaminēt Latviju. Nauda nepietiks nekad – vai kalpo britiem, vai strādā priekš Tēvijas. Tikai vērtību skala cita.
   Jābrauc mājās, nav ko pašlepnumu zaudēt svešā valstī.

Draugiem Facebook Twitter Google+