Uncategorized

Latvieši Lietuvā izķer cukuru
 16

Foto – LETA

“Rīgai vajadzīgs cukurs” – tā vakar apgalvoja laikraksts “Lietuvos rytas”. Tas vēsta, ka latvieši ķertin izķer cukuru Lietuvā, pērkot to neierobežotos daudzumos un tūdaļ norēķinoties skaidrā naudā, un vienīgais noteikums ir, ka pārdevējam cukurs pašam jānogādā Rīgā. 780 eiro (548 lati) tonnā – tādu cenu par cukuru patlaban piedāvā latvieši.


 

Kā saviem lasītājiem skaidro avīze, ne Latvijā, ne Igaunijā nav cukurfabriku. “Tādēļ mūsu kaimiņiem šo preci nākas meklēt visur, kur vien iespējams, nereti arī ārpus ES robežām,” tā raksta “Lietuvos rytas”.

Lietuvas cukurfabrikas kaimiņiem neko īpašu nevar piedāvāt. “To, ko saražojam, piegādājam uzņēmumiem Lietuvā saskaņā ar iepriekš noslēgtiem līgumiem,” pastāstījusi Ķēdaiņu kompānijas “Nordic Sugar Kedainiai” finanšu direktore Egle Adomavičiene.

Savukārt Marijampoles kompānija “Arvi cukrus” cik necik cukura pārdod arī latviešiem. Taču tirgoties nākas nevis tieši ar veikalu tīkliem, bet ar starpniekiem.

 

Šā uzņēmuma komercdirektors Rītis Morozovs pastāstījis, ka pēdējā laikā izveidoti daudzi mazi uzņēmumi, kas cenšas nopelnīt no cukura cenu starpības, meklējot, kur to pēc iespējas lētāk nopirkt, lai tad dārgāk pārdotu Latvijā.

 

Kā apgalvo “Lietuvos rytas”, latvieši par kilogramu cukura paradoksālā kārtā maksājot mazāk nekā lietuvieši. Pēc avīzes rīcībā esošajām ziņām, Latvijas tirdzniecības centros kilograms cukura patlaban maksājot vidēji ap 70 santīmiem.

Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūta (LVAEI) pagājušā gada pārskatā teikts, ka “Latvijā cukura mazumtirdzniecības cena gada laikā pieaugusi par 28% – 
no 0,66 latiem par kilogramu līdz 0,84 Ls/kg”.

Lietuvā pēdējā laikā cukura cenas svārstījušās no 3,79 līdz 4,19 litiem (no 77 līdz 85 santīmiem) kilogramā. Pēdējā laikā gan tās pazeminājušās sakarā ar akcijām. Piemēram, “Arvi cukrus” cukurs tirdzniecības tīklā “Iki” maksā 3,59 litus (73 santīmus) kilogramā.

 

LA.lv