Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Modris, Matīss, Mariss
Ceturtdiena, 21. septembris, 2017
15. janvāris, 2014
Drukāt

Latvieši maskojās no Mārtiņiem līdz Meteņiem. Uzzini, kā!

Foto: Latvijas Dabas muzejsFoto: Latvijas Dabas muzejs

Svētdien, 19. janvārī, Latvijas Dabas muzeja izstādē “Starp divām saulēm” notiks tradicionālo masku radošā darbnīca, kuru vadīs Latvijas Folkloras biedrības pārstāvji – Aīda Rancāne un Andris Kapusts, liecina informācija muzeja mājas lapā.
Radošajā darbnīcā būs iespēja uzzināt, kādus materiālus, apģērbus un sadzīves priekšmetus izmanto masku gājienos, kā tos pielāgo attiecīgajam tēlam un lieto dažādās izdarībās, jo masku tēlu veido ne tikai apģērbs, bet arī atbilstošas kustības, skaņas un uzvedība.
Latviešu tradicionālo masku izstādi “Starp divām saulēm” Dabas muzejā varēs apskatīt līdz 2014. gada 2. martam. Izstāde, kurā aplūkojami 38 atšķirīgi masku tēli, vēstī par maskošanās laiku latviešu gadskārtā no Mārtiņiem līdz Meteņiem. Maskas darinātas, balstoties uz teicēju liecībām un pētnieku aprakstiem. Tēlu veidošanā izmantoti dabīgas izcelsmes materiāli un priekšmeti, kas sastopami latviešu zemnieku sētās un pielāgoti masku ietērpam. Izstādi papildina arī priekšmeti no muzeja zooloģijas krājuma, kas skaidro dabas norišu kontekstu maskošanās laikā.

Pievienot komentāru

Likteņupe pirms un pēc Pļaviņu HES būves Vēstures muzejā (1)No ceturtdienas, 21. septembra Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) varēs aplūkot jaunu izstādi "Daugavai būt", kuras pamatā ir notikumi, kas Latvijas sociālajā atmiņā saistās ar Daugavas vārdu un ievadīja Trešo atmodu.
Draugiem Facebook Twitter Google+