Latvijā
Sabiedrība

Latvijas iedzīvotāji nesteidz pamest Turcijas kūrortus 16

FOTO Sputnik/scanpix/LETA

Tūroperators “Tez Tour” nav saņēmis pieprasījumus ar lūgumu organizēt ātrāku nekā sākotnēji plānots atgriešanos no Turcijas kūrortiem Latvijā, sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Konstantīns Paļgovs.

Viņš gan reizē skaidroja, ka ar Ārlietu ministrijas starpniecību saņemta individuāla informācija par ceļotājiem, kas izvēlējušies citādāku nokļūšanas veidu Latvijā un kas interesējās, vai tūroperatora organizētajā reisā nav kāda brīva vieta. Taču, ņemot vērā, ka pašlaik ir lidojumu “karstā sezona”, plānotajā lidojumā brīvu vietu nav.

Gadījumā, ja būs cilvēki, kas vēlēsies ātrāk atgriezties Latvijā, tad, ņemot vērā, ka reisi jau ir aizpildīti, uzņēmums meklēs, vai ir brīvas vietas reisos uz Tallinu un Viļņu.

Paļgovs skaidroja, ka viņa kompānija Turcijā organizē atpūtu 353 Latvijas piederīgajiem, bet kopā ar citu tūroperatoru klientiem Latvijas piederīgo skaits, kas atpūšas Turcijā, nav mazāks par 500.

Aviokompānija “airBaltic” ir paziņojusi, ka tās reiss uz Turcijas pilsētu Antāliju tehniski izlidošanai būs gatavs plkst.23. “Tez Tour” ap plkst.19 gaida galīgo apstiprinājumu par reisa gatavību.

Kompānijas vadītājs skaidroja, ka ir saņemti zvani no trīs, četriem cilvēkiem, kas interesējas par iespējām atcelt plānotos braucienus uz Turciju. Dokumentu kārtošanu šajos jautājumos klienti varēs sākt pirmdien.

Kā ziņots, militārā apvērsuma mēģinājuma laikā Turcijā nogalināti 104 pučisti, sestdien paziņoja ģenerālštāba priekšnieka vietas izpildītājs ģenerālis Imits Dindars.

Vēlāk premjerministrs Binali Jildirims pavēstīja, ka kopējais bojāgājuši skaits ir 265 cilvēki, no kuriem 161 ir Erdoanam lojālie pilsoņi, pamatā policisti un civilpersonas.

Viņš piebilda, ka 1440 cilvēki apvērsuma apspiešanas laikā guvuši ievainojumus.

Apvērsuma apspiešanas gaitā līdz šim aizturētas 2839 militārpersonas, taču tiek prognozēts, ka arestu skaits pieaugs.

Tikmēr Grieķijas policija ziņo, ka Aleksandrupoles lidostā valsts ziemeļos nosēdies Turcijas armijas helikopters “Black Hawk”, kurā esošie astoņi cilvēki pieprasījuši politisko patvērumu.

Tikmēr Erdoans tviterī nācis klajā ar aicinājumu saviem atbalstītājiem palikt ielās, brīdinot, ka dumpinieki var mēģināt atkārtoti sagrābt varu.

LA.lv