×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
17. jūnijs, 2018
Drukāt

“Latvieši pārāk paklausīgi.” Kā dzīvi ietekmā datu aizsardzības regula (14)

Aivars Mucenieks, Ventspils novada domes priekšsēdētājsAivars Mucenieks, Ventspils novada domes priekšsēdētājs

Aivars Mucenieks, Ventspils novada domes priekšsēdētājs: “Domāju, ka ar datu aizsardzības regulu Eiropa kārtējo reizi iebrauc auzās. Iedzīvotāji ir neapmierināti, ka pašvaldības izdevumā tagad parādās tikai pliki skaitļi, piemēram, tajā pagastā ir tik jaundzimušo, tajā atkal – tik. Agrāk visu varēja publicēt droši – kas precas, kam skaistas jubilejas, apsveikumus varējām ievietot. Tagad, lai izdevumā varētu ievietot kādas ziņas vai apsveikumus, cilvēkiem jāprasa atļauja un ar viņiem jāsaskaņo. Vienīgais, ko drīkstam publicēt, – mirušo vārdus. Jo, redz, nav jau ar ko saskaņot. Un mēs, latvieši, pārāk paklausīgi. Kā vienmēr.”

Maruta Plivda, Preiļu novada domes priekšsēdētāja: “Pašvaldības jau tā ir noslogotas, tagad mums papildu darbs. Tikko kādam pārim bija zelta kāzas. Lai pašvaldības laikrakstā “Preiļu Novada Vēstis” varētu ievietot informāciju un tik ilgi kopā nodzīvojošo cilvēku fotogrāfiju, mūsu sabiedrisko attiecību speciālistei vajadzēja no viņiem paņemt parakstus, ka piekrīt. Sūtot e-pasta vēstules, atkal jāuzmanās, ka tikai kaut ko nepārkāpjam. Skumji, ka kļūstam ļoti bezpersoniski. Jaunlaulāto vārdus nedrīkst publicēt, jubilāru vārdus nedrīkst publicēt, neko nedrīkst. Vai tad mūsu avīzei jāpārvēršas par aritmētikas burtnīcu? Kārtējā birokrātija, ko Eiropa mums uzspiež. Mirušo vārdus publicējam, bet ir sajūta, ka no Eiropas tūliņ atskanēs – vai jūs šo informāciju ar aizgājēju saskaņojāt? Tālāk jau vairs nav kur iet.”

Vilnis Špats, Cesvaines novada domes priekšsēdētājs: “Tā vien gribas teikt: datu aizsardzības regula ir Latvijas modificētā versija. Varbūt Eiropa priecāsies, uzzinot, ka pašvaldības laikraksta “Cesvaines Ziņas” pēdējā numurā par dzimušajiem un mirušajiem nav nekā – ne vārdu, ne skaits? Vienkārši pēdējā mēnesī nav ne jaundzimušo, ne mirušo. Pat apsveikumus vairs neliekam. Ja kādam tomēr ieliks, uzreiz būs jautājums – kāpēc vienam liek, bet otram neliek?”

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Ta jau ir ja uzzina citu cilveku datus, vac informaciju mekle dokumentus ar cilveka datiem…

 3. Par datu aizsardzības regulu gribu pateikt stipru vārdu,bet neteikšu – regula neatļauj…

 4. bailīga un pielīdēju tauta. žēl, ka bez pašcieņas.

 5. Sen Latvieši pārāk iztapīgi. Atbildēt

  Jā, kungs, tūlīt, kungs. Viss gatavs, kungs. Pienācis laiks teikt, nē, mēs tā negribam, tas mums nav piemērots, tas pårkāpj mūsu pašu tiesības. Šitā rīkodamies, neńemot vērā parasto cilvēku vēlmes, ES pati sevi iznīcinās. Rainis pareizi teica, pastāvēs kas pārvērtīsies. Patlaban ES akli iet nepareizo cełu.

 6. Pamazām tiekam gatavoti čipošanai, tad jau vārdus nevajadzēs, būs numurs…. būsim labi kontrolējams ganāmpulks…

 7. Un kā ar baznīcu-saderinātos uzsaukt drīkstēs?

 8. Milzīgs stulbums, ka latvieši klanās visām Eiropas prasībām.

  • Eiropa brīnās – vai tiešām tās prasības bijušas tādas? Toties mūsu aprobežotie “teicamnieki” visu noved līdz absurdam!

 9. Nu tik ejam,ejam,paar kalniem un paar lejaam.Katram veel zvaninju kaklaa,lai no bara nenokliist,vagaru ar pipku blakus.Ne pa labi,ne pa kreisi—–tikai tur,kur paraadiis un atljaus iet.No kura pirksta shitos murgus izziida?Latvieshu saprashana taada iespruudusi,ka tik nu galvinju kaads onkulis paglaudiitu.STULBUMAM NAV ROBEZHU.

 10. tūdaliņš bāliliņš Atbildēt

  MUGURA VĒL LUNKANA NO KUNGU LAIKIEMUN ROKU BUČOT NĒSMU AIZMIRSIS . TĀ TURĒT…

 11. Vai karaļpāriem visi prasīja atļaujas lai publicētu?Kaut kas te neiet kopā

 12. Totālu idiotu komentāri! Varu derēt, ka attiecīgo regulu šie “intelekta monstri” nav lasījuši!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+