×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

Latvieši paši tiks galā

Foto - LETAFoto - LETA

Ar šo paziņojam, ka līdz 18. februārim tauta sāk īstenot Latvijas Satversmē noteikto 2. pantu un pārņem visu varu savās rokās. Lūk, kā ar stingru roku glīti uzrakstu un nosusinu tinti ar dzēšlapu. Tas ir tik atbilstoši un necaursitami, ka to atzīs “Saskaņas centra” advokāts Elksniņš, ikviens konstitucionālis, Temīda Čepāne un pat juridisimuss Endziņš.

 

To var nest apstiprināšanai Satversmes tiesas Kūtrim. Pietiek! Diezgan un atliku likām valstī būs izplosījušies visādi ziķeri, klaidoņi, lindermaņi, apdraudot latviešu suverēno pašnoteikšanos, tiesības būt saimniekiem savā zemē un mums dārgo latviešu valodu. Lai vai kādi viņu plāni un lai no kāda izlūkdienesta viņus finansē, esam atspiesti līdz pēdējai atkāpšanās līnijai un nocietinātajai barikādei, no kuras atkāpties vairs nav kur. Tagad jāiedarbina konstitūcijas pants, kur nolikts Latvijas tautas hegemons. Tāpat kā Francijas tauta ir franči vai Vācijas tauta – vācieši, Latvijas tauta ir latvieši. Mēs esam pamatnācija, kurai kopš laiku laikiem pieder šī teritorija un kurai gandrīz simt gadus krīt atbildība par šo valsti. Mēs neesam nekāda “latviešu kopiena”, “latviešvalodīgie” vai etnoss, kurš Daugavas krastos atnācis ar paunu plecos. Mēs laipni un viesmīlīgi esam ielaiduši savā zemē daudzus cittautiešus, lai kādi vēji šos tūkstošus atpūtuši, un nereti pat pūlējušies darīt visu, lai viņi justos te kā mājās. Tagad dažiem ir pretenzijas, ka maz pušķoti vārti, viņiem iebraucot, ka nav uzreiz ielaisti godu istabā, ka nav pamieloti, ka tiekot aizskartas viņu vārīgās vietas. Zem latviešu klātiem pēļiem ir zirnis, kamdēļ caurām naktīm esot jāmētājas no vieniem sāniem uz otriem, kamdēļ rodoties “neērtības sajūta”. Par to būšot kas sakāms Briselei vai Maskavai, un esam jau atklausījušies, ko runā aparteīdā un apspiestībā daudz cietušais Urbanovičs, kurš uz ārpusi gan neizskatās stipri cietis, vai Rīgas runcis Ušakovs, kurš “atstumts” par Latvijas galvaspilsētas mēru. Nu kā vēl mēs varētu gribēt neapmierinātos integrēt vai vest dialogu – ceļos krist? Ar visu var sarast, un latvieši tikai savelk uzaci augšup par zīmi, ka dzirdējuši, ka madame Ždanoka pieprasa krievu valodu par oficiālo viscaur Eiropā. Nu kāpēc tik zemā lidojumā – kāpēc tikai šai krievu blīvi apdzīvotā zemeslodes nogabalā? Kāpēc arī ne Āfrikā vai Ķīnā, kāpēc ne uz Marsa vai pie Alfas centuriāņiem!

 

Latvijā tauta nupat ir kājās. Pārņemam varu pēc mums dotām tiesībām, un par to parakstīsies miljons. Mēs akurāt nepalaižam valdību ganos, bet līdz šim mūsu prezidenti un premjerministri, ministri un deputāti ar uzticēto varu mācējuši apieties slikti un vāji. Tāpēc nācija nokārtos visu, kas saistīts ar pilsoņu referendumu 18. februārī.

 

Mīļie biedri Zatler un Dombrovski, “latviskās” partijas un nacionālie jaunieši – netērējiet no lieka sūri grūti pelnīto valsts naudiņu, partiju vai privātā maka latus. Mūs nevajag censties aģitēt un apgaismot, mēs zinām, kā nobalsot par latvisku Latviju. Saprotam, cik aizņemti esat smagā valsts darbā, cik smalkiem zirnekļu tīmekļiem austi politisko kompromisu meklējumi, cik zigzagiem jālodā, lai rastu saprašanos kuluāros. Ņemieties savā ritentiņā, kā esat ņēmušies – netraucēti. Latvieši tiks galā paši – ar pilnu atbildības un mēra sajūtu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+