×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. augusts, 2012
Drukāt

Latvieši pieteicas bronzas medaļām

plavinsmedins_vs_148

Uzvaru sērija smilšu volejbolā pārtrūka tikai pret pasaules čempioniem

 

Ne tikai visu Latviju, bet arī paši sevi Londonā pārsteiguši pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš. Ceturtdaļfinālā viņi trijos setos pārspēja sezonas līderus amerikāņus Džeikobu Gibu un Šonu Rozentālu, bet vakar pusfinālā līdzvērtīgā divu setu cīņā zaudēja pērnajiem pasaules čempioniem un olimpiskā ranga līderiem Alisonam Čeruti un Emanuelam Rego no Brazīlijas – 15:21 un 20:22. Otrajā pusfināla pārī vakar vēlu vācieši Jūliuss Brinks un Jons Rekermans tikās ar holandiešiem Reineru Numerdoru un Ričardu Šuilu. Ar šīs spēles zaudētājiem Mārtiņš un Jānis rītvakar pulksten 21 pēc Latvijas laika cīnīsies par bronzas medaļām, finālmačs būs divas stundas vēlāk.

 

“Četriniekā bijām arī pērnvasar pasaules čempionātā. Esam nonākuši tādā pašā situācijā, tikai mazliet augstākas raudzes turnīrā,” puišu treneris Aigars Birzulis pēc uzvaras ceturtdaļfināla atgādināja, ka arī iepriekš viņa audzēkņi uzvarējuši lielos mačos.

 

Ceturtdaļfināla pirmajā setā Pļaviņš nespēja atrast ritmu uzbrukumā, un galotnē veiksmīgāki bija amerikāņi. Mainot taktiku, izdevās uzlabot uzbrukumu, un Šmēdiņš aizvadīja savu labāko maču turnīrā, liekot atcerēties nesen iegūto pludmales karaļa trofeju pašu mājās. Tas summējās emocionālā uzvarā abos turpmākajos setos, kas pavēra ceļu uz pusfinālu.

“Taustījām vienu pretinieku, otru, mēģinājām pieķert neuzmanībā, un vairākas reizes arī izdevās. Labi, ka spēle ievirzījās trešajā setā. Bijām ievērojuši, ka satumstot amerikāņiem ne visai labi sokas šajā apgaismojumā. Romā pret Samoilovu un Sorokinu viņiem šādā situācijā klājās ļoti grūti, un arī šodien bija problēmas,” skaidroja Birzulis. Viņš uzskata, ka galvenā spēle turnīrā bija iepriekšējā – astotdaļfinālā pret norvēģiem, un turpinājums jau ir bonuss. Savukārt ASV volejbolistus nomāca lielvalsts atbildības nasta.

Lai gan tribīnēs lielāks atbalsts bija jeņķiem, arī mūsējo līdzjutēju pulks sanāca itin prāvs. Tajā bija valsts sporta vadītāji un Latvijas Olimpiskās komitejas bijušais prezidents Vilnis Baltiņš. Tribīnēs sēdēja arī smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, sabēdājies, ka Latvijas Kanoe federācijas prezidents Vladimirs Bļinovs tomēr aizliedzis viņam startēt vieninieku sacensībās. Aleksejam ar Kristu Straumi jāairē piektdien. Dažs Anglijā strādājošais latvietis mēroja pat 500 km tālu ceļu un nežēloja pārsimt mārciņas par biļeti, lai redzētu tautiešu spozmes mirkli. Fantastika – gan prominences, gan vienkāršā tauta ar līdzīgām izjūtām uztvēra Mārtiņa un Jāņa sniegumu Jātnieku gvardes parādes laukumā.

“Pirmajā setā pieļāvām daudzas vienkāršas kļūdas, pēc tam spēlējām precīzāk, mainījām taktiku, un pretiniekiem sākās problēmas. Katrā mačā cīnāmies par katru bumbu, mēģinām parādīt visu, ko vien spējam. Gada laikā esam kļuvuši ne tikai vecāki, bet arī vairāk pieredzējuši. Negribam palikt ceturtie,” Jānis Šmēdiņš cer, ka šoreiz atšķirībā no pērnā pasaules čempionāta iesākto darbu izdosies novest līdz galam.

“Ja cīnīsimies tāpat kā šodien, viss būs kārtībā. Tik nosvērti viņi sen nav spēlējuši,” priecājās Aigars Birzulis.

OLIMPISKĀS SPĒLES

PLUDMALES VOLEJBOLS

Ceturtdaļfināls

* Pļaviņš/Šmēdiņš – Gibs/Rozentāls (ASV) 2:1 (19:21, 21:18, 15:11).

* Čeruti/Rego (Brazīlija) – Fijaleks/Prudels (Polija) 2:1 (21:17, 16:21, 17:15).

* Brinks/Rekermans (Vācija) – Santušs/Kunja (Brazīlija) 2:0 (21:15, 21:19).

* Numerdors/Šuils (Nīderlande) – Nikolai/Lupo (Itālija) 2:0 (21:16, 21:18).

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+