×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. jūnijs, 2013
Drukāt

Latvieši pošas Jāņiem: iepērk prezervatīvus un pretodu līdzekļus

LETALETA

Latvijas iedzīvotāji pirms Līgo svētkiem aptiekās visvairāk pērk kontracepcijas, pretapdeguma un pretinsektu līdzekļus, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie aptieku pārstāvji.

“Mēness aptiekas” pārstāve Zaiga Barvida pastāstīja, ka iedzīvotāji visvairāk pērk prezervatīvus, pretodu un insektu līdzekļus, galvassāpju tabletes, kā arī saules aizsardzības krēmus. “Ja salīdzina ar tendencēm pērn, tad cilvēki savus pirkumus pirms svētkiem ir veikuši tāpat – pirkšanas apmēri nav nedz pieauguši, nedz samazinājušies,” teica Barvida.

Viņa prognozēja, ka lielākā aktivitāte aptiekās gaidāma tieši svētku dienās. “Pieredze liecina, ka klienti svētkiem visu iepērk tajā dienā, kad dodas uz svinību vietām,” atzina “Mēness aptiekas” pārstāve.

“Euro aptiekas” pārstāvis Edgars Vilcāns norādīja, ka šogad cilvēki krietni vairāk pērk pretapdeguma krēmus. “Tāpat starp pirktākajām precēm noteikti jāmin līdzekļi gremošanas uzlabošanai, saules aizsarglīdzekļi un līdzekļi insektu aizbaidīšanai,” stāstīja Vilcāns.

Viņš arī piebilda, ka palielinājies pieprasījums kontracepcijas līdzekļiem – vasarā pārdots par 15% vairāk bezrecepšu kontracepcijas līdzekļu, bet kontracepcijas tabletes pārdotas par 20% vairāk, salīdzinot ar attiecīgo laiku gadu iepriekš.

Savukārt “Benu aptiekas” pārdošanas attīstības vadītājs Egils Tēbelis aģentūrai BNS pastāstīja, ka pirktākās preces pirms Līgo svētkiem katru gadu ir aptuveni vienas uz tās pašas. “Cilvēki pērk pretodu līdzekļus, plāksterus un pārsējus. Šogad varbūt būt mazāks pieprasījums pēc līdzekļiem gremošanas uzlabošanai un pretsāpju tabletēm, jo svētki sanāks īsāki nekā citus gadus,” klāstīja Tēbelis.

Latvijā Līgo svētkus svin no 23.līdz 24.jūnijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+