Mobilā versija
Brīdinājums -0.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
26. oktobris, 2016
Drukāt

Latvieši rada tehnoloģiju brīnumus. Pārsteidzošākie atklājumi “RigaComm 2016” izstādē

Foto - Raivis ŠveicarsFoto - Raivis Šveicars

Lukašenko spēļmantiņa

Pasūtījis pat Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko – ar šādu ierakstu var lepoties strauji augošais Latvijas jaunuzņēmums “SkatSkat”, kas dažiem varbūt pazīstams ar anglisko “Giraffe 360” nosaukumu. Interaktīvās vizualizācijas uzņēmums gan bija tikai viens no daudzajiem interesantajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, kas bija apskatāms ceturtdien un piektdien notikušajā tehnoloģiju izstādē “Riga Comm 2016”.

“SkatSkat” projektu vadītāja Lāsma Baikova izstādē pastāstīja, ka uzņēmums darbojas jau sešus gadus, tam ir pārstāvniecības arī Londonā un Gruzijā. Kas nozīmīgi – apgrozījums pērn sasniedza apmēram 400 000 eiro, kas katru gadu audzis apmēram divas reizes. Tātad var gaidīt ievērojamu izaugsmi arī šogad. Ko tad īsti “360 grādu žirafe dara”? Pavisam vienkārši – nodrošina virtuālas gan foto, gan video tūres tūrisma objektos, nekustamajos īpašumos un citās vietās, kur 360 grādos tiek attēlota apkārtne. Kas svarīgi – nu visu var apskatīt arī ar virtuālās realitātes brillēm! “Esam ļoti izplatīti nekustamā īpašuma tirgū, arī visādu veidu ražotņu vidū, tūrisma objektu vidū u. c. sfērās, kuras varam virtuāli izrādīt,” sacīja Lāsma. Kaut vairāk zināmi pagaidām ārzemēs, arī Latvijā pieprasījums augot. “Esam piesaistīti projektam “Latvija360.com”, kas ir virtuāla tūrisma programma, kurā var apskatīt Latviju 360 grādos,” sacīja jaunuzņēmuma pārstāve. Interesanti, ka viens no jaunajiem projektiem esot saistīts ar “Rail Baltica” – Satiksmes ministrija pasūtījusi virtuālu tūri, lai cilvēki saprastu, kā un pa kurieni vedīs topošā vilciena līnija.

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+