Sports

Latvieši Rio – trūkst brīvprātīgo, Skujiņš uz ielas redz līķi 16

foto: LETA

Latvijas atlēti Riodežaneiro olimpisko spēļu ciematā ar lielām neērtībām nav saskārušies, taču četrgades lielākā sporta foruma rīkotāji sūdzoties, ka darbā nav ieradušies liels skaits brīvprātīgo, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) pārstāve Marita Vilciņa.

Otrdien uz Brazīliju izlidoja pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, džudo cīkstoņi Jevgeņijs Borodavko un Artūrs Ņikiforenko, kā arī kārtslēcējs Mareks Ārents.

Savukārt olimpisko spēļu mājvietu sasnieguši desmit Latvijas sportisti, kuri jau aizvada pirmos treniņus. Riodežaneiro treniņus aizvada arī šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš, kuru gan piemeklējis nepatīkams pārsteigums – carnikavietis treniņa laikā uz ielas redzējis līķi.

“Olimpisko spēļu mājvietā viss ir vairāk vai mazāk normāli, tikai ēdināšana ir citādāka nekā citur. Nav tik bagātīga. Tāpat arī fitnesa centrā ir maz vietas, ļoti saspiests. Atrodamies diezgan tuvu internacionālajai zonai, kur ir veikals, banka, frizētava, esam tikuši labā vietā. Sportisti, kuri gāja uz treniņiem stadionā un citur, atklāja, ka esot izrakņātas velēnas,” pastāstīja Vilciņa.

Tikmēr Austrālijas delegāciju piemeklē dažādas likstas. Nedēļas nogalē viņus ugunsgrēka evakuācijas laikā apzaga, bet šonedēļ austrālieši sūdzas par karstā ūdens trūkumu.

Saistītie raksti

“Ūdens nav karsts, bet ir silts. Dažiem sportistiem ilgi neuzkopj istabiņas, kamēr citiem ierodas brigāde 4-5 istabeņu sastāvā. Organizatoriem ir lielas problēmas ar brīvprātīgajiem, vairāki simti, kas bija pieteikušies, nav ieradušies darbā,” teica Vilciņa.

Riodežaneiro olimpiskās spēles risināsies no 5. līdz 21.augustam un Latviju tajās pārstāvēs 34 atlēti. Kā pirmie uz starta izies Skujiņš un Aleksejs Saramotins, kuri sestdien plkst.15.30 pēc Latvijas laika uzsāks sacensības grupas braucienā.

LA.lv