×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. februāris, 2012
Drukāt

Latvieši sociālekonomisko situāciju vērtē pozitīvāk nekā cittautieši

iela

Optimisms par valsts kopējās situācijas, ekonomiskā stāvokļa un ģimenes materiālā stāvokļa attīstību pēdējos mēnešos pieaudzis gan latviešu, gan cittautiešu vidū, tomēr latvieši šajos jautājumos joprojām ir krietni optimistiskāki nekā šeit dzīvojošie cittautieši, liecina jaunākā “DNB Latvijas barometra” rādītāji.

Vērtējot kopējās situācijas attīstību Latvijā, gada nogalē gan latvieši, gan cittautieši biežāk norādījuši, ka tā attīstās pareizi. Novembrī šādi domājuši 22% latviešu, decembrī – 28% latviešu, bet cittautiešu vidū novembrī 6%, bet decembrī 12% atzinuši, ka kopējā situācija Latvijā attīstās pareizi, par pētījuma rādītājiem aģentūru LETA informēja “DNB bankas” sabiedrisko attiecību vadītāja Teika Lapsa.

Mēneša laikā par 9 un 10 procenta punktiem samazinājies to latviešu un cittautiešu skaits, kuri uzskata, ka kopējā situācija valstī attīstās nepareizi. Tiesa gan, cittautiešu vidū šāds vērtējums joprojām ir ievērojami augstāks – to, ka situācija attīstās nepareizi, norādījuši kopumā 52% latviešu un 73% cittautiešu.

Vērtējot, kā ekonomikas stāvoklis Latvijā mainīsies tuvākā gada laikā, 41% latviešu un 41-44% cittautiešu gan novembrī, gan decembrī norādījuši, ka situācija pēc gada nebūs mainījusies. Tikmēr, salīdzinot ar novembri, decembrī par 3-4 procentpunktiem palielinājās to respondentu skaits, kuri uzskata, ka situācija būs nedaudz uzlabojusies. Latvieši retāk nekā cittautieši norādījuši, ka ekonomiskais stāvoklis pēc gada būs drīzāk pasliktinājies – šādi domā 21% latvieši un 31% cittautieši. Latvieši biežāk nekā cittautieši atzīmējuši, ka ekonomikas stāvoklis būs nedaudz uzlabojies – tā uzskata 23% latvieši un 14% cittautieši.

Prognozējot savas ģimenes materiālā stāvokļa izmaiņas tuvākā gada laikā, decembrī līdzīgi kā novembrī gandrīz puse latviešu un cittautiešu pauda uzskatu, ka tas nemainīsies. Taču decembrī latvieši biežāk nekā cittautieši atzīmējuši, ka viņu ģimenes materiālais stāvoklis būs uzlabojies – tā domāja 19% latvieši un 16% cittautieši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+