Mobilā versija
Brīdinājums +6.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 25. aprīlis, 2017
5. augusts, 2015
Drukāt

Latvieši spēlē teātri Krimā

Foto-LETAFoto-LETA

Krievijas pērn anektētajā Krimā maijā norisinājies starptautisks teātra festivāls “Varavīksnes tilts Sanktpēterburga-Simferopole-Jalta”, kurā vienu no sešām pasākuma izrādēm spēlējuši arī aktieri no Latvijas, raksta portāls “Delfi”.

Festivālā ar izrādi “Facebook. Postscriptum” piedalījies Latvijas Jaunatnes teātris no Rīgas. Festivāla organizatori Krimas medijam “MK Krima” atzinuši, ka “Varavīksnes tiltam” Krimā ir “īpaša misija – iekļaut Krimu Pēterburgas kultūras orbītā un pievērst starptautiskās teatrālās sabiedrības uzmanību reģionam”. Kā skaidro izrādes “Facebook. Postscriptum” autors Andris Bulis (attēlā), viņu uzaicinājis Sanktpēterburgas festivāls, jo pirms diviem gadiem viņa izrāde “Lidojums” festivālā Krievijā ieguvusi trešo vietu. Bulis sākotnēji uzaicināts piedalīties festivālā ar izrādi “Lidojums”, bet viņš piedāvājis jaunāku izrādi “Facebook. Postscriptum”. Bulis stāstīja, ka ir neizpratnē par mediju lielo uzmanību notikumam, kas norisinājies maija sākumā. Latvijas Jaunatnes teātra vadītājs Juris Millers skaidrojis, ka viņa teātris nav piedalījies minētajā pasākumā: “Domāju, ka pārpratums radies, jo Krimas rakstu autori, smeļoties informāciju, nav centušies to pārbaudīt. Vienīgā Jaunatnes teātra saikne ar izrādi “Facebook. Postscriptum” ir tāda, ka šobrīd tā ir iekļauta Jaunatnes teātra izrāžu repertuārā. Tajā ir iekļautas vairāku neatkarīgu producentu veidotās izrādes.” A. Bulis tuvākajā laikā plānojot notikušo sīkāk izklāstīt savā “Facebook” profilā. “Citi izvairās no atbildības, bet es ne,” viņš uzsver.

Pievienot komentāru

Liepājā būs divas unikālas ērģeles. Saruna ar akadēmiskās mūzikas "slikto zēnu"Trešdien, 26. aprīlī, Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" pirmoreiz koncertēs virtuozais ērģelnieks un komponists Kamerons Kārpenters.
Draugiem Facebook Twitter Google+