foto – LKL/Rokas Lukoševičius

Latvieši spoži aizved uzvaru no Viļņas, Apsītim spēles danks (VIDEO) 0

Lietuvas basketbola līgā (LKL) Artūra Štālberga trenētā Paņevēžas “Lietkabelis” izbraukumā Viļņā ar 97:81 pārspēja “Lietuvos Rytas” un ar trīs uzvarām ir turnīra līderi.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto

Labas zāles, skatītāju tūkstoši (konkrētajā spēlē – 6350) un augstākās raudzes basketbols – par tādu vairāku pacietīgu darba gadu rezultātā ir izveidojies kaimiņu čempionāts.
Spēle Viļņā bija savā ziņa īpaša – pērn pusfinālā “Lietkabelis” atstāja galvaspilsētu bez gaidītā fināla pret “Žalgiri”. Šosezon Viļņā tiek būvēta ļoti spēcīga komanda, laukuma malā ir ambiciozais galvenas treneris Rims Kurtinaitis, taču jau sezonas sākumā viņu apspēlēja… latvieši! Pārsteigums? Nebūt nē – skatīt pērnās sezonas iznākumu. Abas komandas gatavojas ULEB Eiropas kausa izcīņai, tātad arī sastāvu komplektācijas ir atbilstošas kontinenta otrajam spēcīgākajam turnīram.

“Prieks par komandu. Visi mani spēlētāji apzinājās, ko nozīmē spēlēt pret “Rytas” viņu laukumā. Labi sagatavojāmies spēlei, izvēlējāmies pareizu taktiku aizsardzībā un izsitām pretinieku no ierastā spēles ritma,” pēc spēles sacīja “Lietkabelis” galvenais treneris Artūrs Štālbergs. Lielā mērā tā bija viņa taktikas uzvara – iedod pretiniekam pa degunu jau spēles sākumā (pirmā ceturtdaļa 30:17) un tālāk izpunktēt ar saviem spēcīgākajiem līdzekļiem. Brīžiem viesu pārsvars pārsniedza 20 punktu robežu un Viļnai izredzes uz atspēlēšanos netika dotas.

Lielisku spēli aizvadīja Žanis Peiners, kurš pēc labi nospēlētā Eiropas čempionāta pa īstam uzplaucis Paņevēžā. 21 minūtes laikā viņš guva 20 punktus un bija ekektīvākais komandas spēlētājs. Trāpīja visus trīs tālmetienus, 4/6 divpunktu metienos, trīs atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles. Spēles pirmā zvaigzne!

Citā LKL spelē Prieņos, kur vietējais “Vytautas” ar 80:84 zaudēja Alītas “Dzūkija”, pa latvietim bija abas laukuma pusēs. Un atkal latvieši bija pamanāmi – Kārlis Apsītis ar skaistu bumbas trieciens grozā tika pie spēles spožākās epizodes. Viņam 15 minūtēs seši punkti un trīs atlēkušās bumbas; uzvarētājiem Andrejs Šeļakovs 20 minūtēs guva astoņus punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas.

Lietuvas vidusmēra komandas savu pietiekami augsto līmeni apliecina arī Eiropas arēnā. Kedaiņu “Nevežis” piedalās FIBA Eiropas kausa kvaifikācijas turnīrā, kurā pēc negaidīta 76:81 zaudējuma savā laukumā atbildes mačā Samokovā (Bulgārija) ar 91:62 sagrāa “Rilski Sportist”. Komandas sākuma sastāvā spēlēja Roberts Stumbris, kura rēķinā daudzpusīga statistika – 26 minūtes, astoņi punkti (no spēles 3/11), sešas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles.
Otrajā kārtā “Nevežis” pretinieki būs Limasolas “AEK” no Kipras.

Šajā pat FIBA Eropas kausa izcīņas kvalifikācijas pirmajā kārtā Nikolaja Mazura trenētā Permas “Parma” bez Andreja Gražuļa palīdzības divas reizes apspēlēja Skopjes “Rabotnički” no Maķedonijas – 88:63 un 95:73. Nākamajā kārtā pretinieks būs nopietn;aks – Francijas “Le Portel”.