×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
4. jūlijs, 2017
Drukāt

Latvieši var braukt uz citu skolu! Apdraudēta Bolderājas vienīgās latviešu vidusskolas pastāvēšana (14)

1. Pārveidos par pamatskolu

1no4
bolderaja_Facebook_4

Septembrī, mācību gadam atsākoties, Bolderājas vidusskolēniem, iespējams, nāksies mērot ceļu uz mācību iestādēm Pārdaugavā vai Rīgas centrā, jo 19. vidusskolas klasēm draud slēgšana. Tā ir vienīgā latviešu vidusskola šajā apkaimē, bet Rīgas dome īpaši neraujas to saglabāt.

“Realitāte ir tāda, ka šobrīd tur nav pietiekami daudz skolēnu, lai atvērtu 10. klasi, bet pieteikšanās vēl turpinās. Ja skaits būs pietiekams, tad atvērsim. Taču, ja pieteiksies tikai kādi 12 – 13 jaunieši, tad tik mazas vidusskolas klases uzturēšana galvaspilsētā nebūtu lietderīga vairāku apstākļu dēļ, arī tādēļ, ka tik maza audzēkņu skaita dēļ būs grūti nodrošināt pastāvīgus skolotājus visiem priekšmetiem. Tie būs skolotāji, kas strādā vairākās skolās un tas savukārt ietekmēs izglītības kvalitāti. Jaunieši taču var braukt uz kādu citu skolu,” telefonsarunā situāciju 19. vidusskolā komentēja RD Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (“Gods kalpot Rīgai”).

Pretējās domās ir Nacionālās apvienības (NA) pārstāvis Izglītības komitejā Dainis Locis. “Notiekošais ir sekas ilgstošai Rīgas domes vadības bezdarbībai, kas novedusi pie tā, ka šobrīd apdraudēta ne vien 19. vidusskola Bolderājā, bet arī citas skolas galvaspilsētā. Latviešu skolu slēgšana mūsu apvienības ieskatā ir pilnīgi nepieļaujama! Apgalvojumi, ka pie maza skolēnu skaita nav iespējams nodrošināt pietiekamu izglītības kvalitāti, ir tikai atrunas, lai nerisinātu problēmu. Jā, apkaimes skolās ir problēmas ar izglītības kvalitāti, bet tādēļ tās ir jārisina un jāuzlabo, bet nevis jāslēdz!” teica D. Locis. Viņš arī atgādināja, ka vēl nesen “Saskaņas” un “GKR” vadītā iepriekšējā Rīgas dome centās radīt šķēršļus, lai neļautu Rīgas apkaimju skolu audzēkņiem stāties prestižajās centra skolās, jo tās esot pārslogotas: “Bet tagad viņi grib slēgt apkaimes skolas un tad taču šiem jauniešiem nekas cits neatliks kā doties uz centra skolām.” Locis arī nav aizmirsis, ka priekšvēlēšanu periodā Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) solīja, ka galvaspilsētā neslēgšot nevienu skolu, pat ja skolēnu skaits būs nepietiekams.

E. Aldermane gan mierina, ka neesot runa ne par slēgšanu, ne par likvidēšanu: “Ļaunākajā gadījumā 19. vidusskolu varētu pārveidot par pamatskolu.” Viņa arī aicināja nogaidīt līdz augustam, kad būs apkopoti pieteikšanās rezultāti un domes Izglītības departaments varēs lemt par vidusskolas klases izveidošanu vai neizveidošanu.

 1. Pārveidos par pamatskolu
 2. Trūkst skolēnu
 3. Latviešu skola uz iznīcības robežas
 4. Vecāki vēršas pie domes

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. “Realitāte ir tāda, ka šobrīd tur nav pietiekami daudz skolēnu, lai atvērtu 10. klasi, bet pieteikšanās vēl turpinās. Ja skaits būs pietiekams, tad atvērsim. Taču, ja pieteiksies tikai kādi 12 – 13 jaunieši, tad tik mazas vidusskolas klases uzturēšana galvaspilsētā nebūtu lietderīga vairāku apstākļu dēļ, arī tādēļ, ka tik maza audzēkņu skaita dēļ būs grūti nodrošināt pastāvīgus skolotājus visiem priekšmetiem. Tie būs skolotāji, kas strādā vairākās skolās un tas savukārt ietekmēs izglītības kvalitāti. Jaunieši taču var braukt uz kādu citu skolu,” telefonsarunā situāciju 19. vidusskolā komentēja RD Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (“Gods kalpot Rīgai”).
  ———————————————-
  Latviski runājošā vecā CŪKA, ko murgo par 12 – 13 skolēniem, ja pagājušā gadā ar 18 skolēniem tika liegts atvērt klasi?

 2. Pievērsiet uzmanību, ka vidusskolas klases tur netika atvērtas arī pagājušajā un aiz pagājušajā gadā! Kur tad skatījās NA un Vienotība?

 3. Par šo nejēdzību pasakiet paldies Latviešu partijām, Ušakovs nepieņem likumus valsts mērogā, tikai akliem un kurliem var iestāstīt ka pie visa vainīgi krievi, SC Rīgai ir vairāk laba izdarījis nekā visas Latviešu partijas kopā ņemtas kopš 4. maija mafijas nākšanas pie varas.

 4. Ediīte Pauls Vīgnere. Atbildēt

  Skolas slēgsana Bolderājā ir nepielaujama.Kas tika izdarīts ar Ilguciemu,cik privāto māju tika nojauktas un cilvēki pārvietoti uz Kengaragu….savā laikā arī Spilves pamatskolu pārveidoja kā krievu skolu.NEPIELAUSIM!

 5. Vispār taisnība tai Aldermanei ir: vidusskolnieki ir pietiekami lieli, lai varētu braukt mācīties uz vidusskolām citviet, nu un par varītēm katrā mazrajonā uzturēt atsevišķu vidusskolu ir irracionāli..

 6. Pid..si.vairak nav ko teikt.NEKAVĒJOTIES PĀRIET UZ MĀCĪBĀM LATVIESU VALODĀ!!!! ZB jau tas krieviskums Rīgā.

 7. Vai ko citu var sagaidīt no krieviskās Rīgas, kā latviešu “uščemļeņije” (iecienīts jēdziens ušakoviešu sabiedrībā) pārkrievotajā Bolderājā? Kopš senlaikiem Bolderājā ir dzīvojuši latvieši,krievi,poļi,droši vien,vēl citu tautību ļaudis,bet līdz pagājušā gadsimta četrdesmito gadu vidum visi runāja latviski(ar lībiešu akcentu). Bet jau kara beigās sākās Bolderājas pārpludināšana ar “atbrīvotājiem”,jo tas bija militāri stratēģisks rajons(vecā Dinaminde). Un tā to pēcteči tagad tur savairojušies.
  Kas attiecas uz E.Aldermani – nu,ko var gribēt no ilggadīgas ,GKR postpadomju ierēdnes,GKR biedrenes?

 8. Vai tad Cepuru Zenja vēl dzīva? Un atriebjas čivļiem par savu bērnību? Laiks tak jau.

 9. kaut kādi varasvīri un komisijas visu laiku bļaustās par valsts valodu, tagad beidzot pieleca, ka valsts valoda ir krievu valoda

 10. Nu tieši kā Maskvabadā.. tur jau arī laiks slēgt krievniekskolas un pāriet uz tadžik,uzbek utt. skolām!

 11. Paldies, šadurski!
  Valstī pēdējo gadu laikā notikušas jau vismaz trīs skolu reformas, kuru gaitā katru reizi slēdz un likvidē aizvien vairāk latviešu skolas, jo, lūk, to uzturēšanai nepietiekot finansējuma. Tai pat laikā nav dzirdēts, ka būtu slēgta kaut viena t.s. mazākumtautību skola, nemaz nerunājot par krievu skolām. Tām vispār neuzdrošinās ķerties klāt, jo baidās dabūt kaklā ždanoku, lindermani un benesu aijo. Tātad šīm skolām finansējums pietiek, bet latviešu bērniem dēļ tā arh katru gadu vairāk jāpacieš izglītības ministrijas eksperimenti , kam līdzīgus vēsturē atļāvās darīt tikai doktors Mengele, un arī ne jau ar savas tautas bērniem.
  Rezultātā veidojusies pat situācija, ka liela daļa tā saukto mazākumtautību skolu palēnām pārvēršas par krievvalodīgo skolām, un neviens to nekontrolē!!
  Tā, piemēram, Purvciemā, Nīcgales ielā skaitās poļu skola, bet pēdējo divu gadu laikā tās pagalmā un gaiteņos arvien vairāk dzirdama tikai un vienīgi krievu valoda, lamas un kliegšana, kas dod pamatu secināt, ka šī vieta paklusām pārvērtusies par vēl vienu uz slēgto latviešu skolu rēķina valsts finansētu “mazākumtautību” skolu visām “purčikā” un “markovkas” rajonā dzīvojošajām Nila elektorāta atvasēm.
  Vai tomēr beidzot nebūtu pienācis laiks no budžeta finansēt tikai valsts valodas skolas

  • ko gan var izdarīt Dušarskis? embergam,leseram,smēlem imponē krievnieki,sorosēniem ar tā latviešu būšana pie lampas…

 12. Jaunjelgavas novada dome ir izcīnījusi, ka nevajadzēs 10.klasē obligāto skolēnu skaitu. Viss tagad ir atkarīgs no gribēšanas.

 13. ASldermanes kundze jau saprot, ka tā ir integrācija pa latviskam un tāpēc skolas ar krievu apmācību valodu pastāvēs. Par to viņa stāv un krīt. GKR – gods krieviskai Rīgai

Draugiem Facebook Twitter Google+