Sports
Motoru sports

Latvija – pirmā valsts pasaulē, kurā risināsies elektrokartinga čempionāts!2

Latvijas uzņēmumā “Blue Shock Race” radīti elektriskās piedziņas kartingi, kuri atsevišķā klasē startēs Latvijas kartinga čempionāta ietvaros.

Latvijas elektrokartinga čempionāta pirmajā sezonā, kas būs pasaulē pirmās nacionālā mēroga meistarsacīkstes šāda veida spēkratiem, notiks seši posmi, aģentūru LETA informēja LMT Autosporta Akadēmija.

LMT Autosporta Akadēmijai izdevies radīt unikālu projektu ne vien Latvijā un Eiropā, bet arī pasaulē. Pateicoties LMT ieinteresētībai atbalstīt inovācijas, sadarbībā ar Latvijas uzņēmumu “Blue Shock Race” ir radīti elektriskās piedziņas kartingi, kuri atsevišķā klasē startēs Latvijas kartinga čempionāta ietvaros.

Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) kartinga komisija piešķīrusi, bet LAF Prezidijs ir apstiprinājis Latvijas čempionāta statusu jaunizveidotajai “TK Elektro” klasei. Tas panākts pateicoties LMT Autosporta akadēmijas solījumam, ka katrā posmā uz starta izies vismaz desmit elektrokartingi. Uzņēmums “Blue Shock Race” apsolījis visas komponentes piegādāt savlaicīgi, lai jau 1.maijā Kandavā Latvija iekļūtu pasaules autosporta vēsturē – kā pirmā valsts, kurā norisinājušās elektrisko kartingu sacensības ar valsts čempionāta statusu.

“Elektro automašīnas ir ne tikai autobūves, bet arī autosporta nākotne. Tāpēc esam lepni, ka tieši Latvijā risināsies pirmais valsts čempionāts elektrokartingiem. Domāju, ka jau tuvākajos gados katrā valstī būs šāds čempionāts, jo elektro tehnoloģijas auto industrijā ienāk ļoti strauji,” atzīmēja LMT Autosporta Akadēmijas vadītājs Dainars Dambergs.

“Atbalstot autosportu, vienmēr īpašu vērību esam veltījuši tieši jauno rallija talantu attīstībai. Tāpēc ar īpašu gandarījumu iesaistīsimies tehnoloģisko inovāciju nodrošināšanā autobūvē, palīdzot LMT Autosporta akadēmijai attīstīt pirmo pasaulē elektrokartingu čempionātu. Jau tuvākajā nākotnē uz šiem elektrokartingiem plānojam testēt borta datora papildu aprīkojumu, kas ļaus veikt trajektorijas pierakstus, uzkrāt un analizēt informāciju, tādējādi uzlabojot jauno kartingistu apmācību iespējas. Nākotnē šīs zināšanas būs noderīgas arī autonomo auto attīstībai Latvijā,” skaidroja LMT prezidents Juris Binde.

Tikmēr “Blue Shock Race” vadītājs Artis Daugins atzīmē, ka Latvija jau vairākkārt pierādījusi sevi kā pirmā elektromobilitātē.

“Runājot par tehnoloģiju – ar elektrokartingu var braukt praktiski jebkādos laikapstākļos, pat -20 grādos un arī +40 grādos. Arī lietus netraucē. Visas elektrovoltāžas ir Eiropas Komisijas standartiem atbilstošas un pat drošākas. No mūsu puses veiksim elektrosistēmas 100% novērtējumu un dosim tehnisko atzinumu pirms visām sacensībām, lai uz starta līnijas visiem pilotiem ir vienāda tehnika. Visos sacensību posmos būsim ar servisa parku, bateriju uzlādes staciju, konsultācijām un tehnisko atbalstu. Šis čempionāts ir atvērts – tas nozīmē, ka iegādājoties tehniku, ikvienam iespējams tajā piedalīties,” stāstīja Daugins.

Latvijas elektrokartingu čempionātā paredzēti seši posmi, no kuriem pirmais notiks 1.maijā Kandavā, otrais – 26.maijā Madonā, trešais – 9.jūnijā Smiltenē, ceturtais – 28.jūlijā Kandavā, bet savukārt piektais – 25.augustā SK 333, Ropažos. Noslēguma posms būs 29.septembrī Jelgavā.

Latvijas elektrokartinga čempionātā savu dalību jau apstiprinājušas komandas no Daugavpils Būvniecības tehnikuma, Rīgas Tehniskās koledžas, Saldus Bērnu un jaunatnes centra, Aizkraukles Profesionālās vidusskolas, Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas struktūrvienības, Malnavas koledžas, Liepājas Valsts tehnikuma, Smiltenes tehnikuma un Ventspils tehnikuma.

LA.lv