×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Latvieši Zalcburgā: Hermanis un Nelsons

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līdz augusta beigām Mocarta pilsētā Zalcburgā risinās kārtējais – jau 95. – ikgadējais festivāls, un šogad tajā pārstāvēti divi ar Latviju saistīti mākslinieki. Alvja Hermaņa iestudētā Verdi opera “Trubadūrs” jau parādīta 8. augustā, bet Andra Nelsona / Bostonas simfoniskā orķestra koncerts gaidāms 24. augustā.

Tieši Zalcburgas festivāla skatuve ir daudzu mākslinieku sapnis, taču šurp tiek aicināti vislabākie, un arī viņiem ne ikreiz gadās festivāla programmā iekļūt atkārtoti. Hermaņa iestudētais “Trubadūrs” uz Zalcburgas festivāla skatuves bija redzams jau otro gadu pēc kārtas. Pirms tam hermanis Zalcburgai iestudējis Bernda Aloīza Cimmermana operu “Zaldāti”, bet nākamgad gaidāms vēl viens viņa jauniestudējums – Riharda Štrausa opera “Danajas mīla”.

Arī šogad Leonoras lomu izrādē dzied pasaulslavenais soprāns Anna Ņetrebko – “Trubadūrs” ir pirmā Hermaņa sadarbība ar šo operas prīmu.

Tāpat kā pērn, “Trubadūrs” arī šogad bija izpārdots, tomēr, kā novērojis kritiķis Reinhards Krīhbaums, “no stāvovācijām, kuras Zalcburgā iespējams izpelnīties visai viegli, šoreiz ne miņas”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+