×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. decembris, 2013
Drukāt

Latvieši Ziemassvētkos cep kilogramiem piparkūku – sirdis, zvaigznes un pat tortes

Piparkūku torte. Publicitātes fotoPiparkūku torte. Publicitātes foto

Vairāk nekā puse jeb 52% iedzīvotāju Ziemassvētkos kopā ar ģimeni ik gadu izcep līdz pat diviem kilogramiem piparkūku, turklāt katrs piektais respondents tās arī glazē, izmantojot pašu gatavotu glazūru, secināts “Rimi” veselīgas ēšanas kustības “Aikāgaršo” veiktajā aptaujā. Visbiežāk piparkūku cepšanai tiek izmantotas sirds, zvaigznes, egles vai pusmēness formiņas.

Piparkūku cepšana ir viena no Ziemassvētku nozīmīgākajām tradīcijām, kas ģimenes lokā tiek īstenota ik gadu. Lai arī teju ceturtā daļa jeb 24% iedzīvotāji svētkiem gatavojas savlaicīgi un piparkūkas cep nedēļu pirms Ziemassvētkiem, 76% respondentu to dara svētku priekšvakarā vai Ziemassvētku dienā.

Kā liecina aptaujas rezultāti, lielākā daļa (87%) iedzīvotāju piparkūku mīklu iegādājas veikalā, tomēr 15% to gatavo pašu spēkiem. Visbiežāk ar izceptajām piparkūkām tiek cienāti draugi un svētku viesi, vai arī tās izmantotas kā rotājums svētku noskaņas radīšanai mājās.

Lai ienestu svētku sajūtu ikviena sirdī, svētdien, 15. decembrī, no plkst. 10:00 līdz 18:00 pie Nacionālās operas labdarības akcijas “Eņģeļi pār Latviju” ietvaros darbosies “Rimi” piparkūku darbnīca. Tajā ikvienam būs iespēja ar īpašu glazūru izdekorēt piparkūkas, uz tām uzrakstot vai uzzīmējot savu vēlējumu un spēka vārdus “Eņģeļi pār Latviju” dalībniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+