×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. aprīlis, 2016
Drukāt

Latviešiem jāpiebremzē savstarpējā apsaukāšanās. Saruna ar Eināru Cilinski (18)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Latvijas Avīzes” redakcijā viesojās Saeimas deputāts, Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis (Nacionālā apvienība).

– Šajā Saeimā ar Kiršteina kungu esat palikuši vienīgie Latvijas Tautas frontes frakcijas balsotāji par neatkarību 1990. gada 4. maijā. Tas nozīmē Latvijas apstākļiem milzīgu 26 gadu stāžu politikā, un vai tas jums neuzliek papildu atbildību, pienākumu?

– Vienlaidus politikā neesmu bijis, ilgāku laiku strādāju par ierēdni. Tas nāca par labu, jo, pamainot nodarbošanos, iegūstot jaunu izglītību, rodas iespēja izdarīt vairāk, apskatīt valsts “mašīnu” no iekšpuses.

4. maija balsojums… Grūti teikt, liekas pat tā kā notikums no iepriekšējās dzīves, kas ļoti neskar šimbrīžam dzīvoto. Un nedod dividendes šobrīd dusēt uz veciem lauriem.

– Vai aizvadītajos gados politikā bieži nācies balsot pret sirdsapziņu, pakļauties kādām interesēm?

– Ja man licies, ka kāds balsojums nebūs atbilstošs valsts interesēm, es nebalsoju. Nav bijis gadījuma, kad partija to uzspiestu. Nacionālajā apvienībā gandrīz vienmēr respektē viedokļu dažādību, un tas attiecas ne tikai uz mani. Ja nepiekrīti, vari atturēties, tāpēc neatceros, ka es būtu balsojis pret sirdsapziņu. Protams, pieņemot budžetu, ir jābalso vienoti. Opozīcijas priekšlikumus reizēm būtu kārdinoši atbalstīt, taču tad izjauktu ieņēmumu un izdevumu bilanci.

– Kopš 2014. gada 16. marta jūs pazīstam kā principiālāko starp politiķiem, kurš nemaina pārliecību pret amatu. Tā ir grūta izšķiršanās? Vai nejūtaties vientuļš šādā nostājā?

– Diez vai esmu vienīgais principiālais, bet citi visu darītu pēc konjuktūras. Atgriežoties pie mana “gadījuma”, divos gados ir sperti soļi, lai pasākums, kad parādām godu karavīriem, normalizētos. Vēl daži gadi, un ažiotāža varbūt rimsies pavisam, gājiens pie Brīvības pieminekļa 16. martā kļūs par godājamu piemiņas dienu, kādas kalendārā ir citas.

– Viens no mūsu sarunas iemesliem ir lasītāju bieži un atkārtoti uzdotais jautājums – kāpēc Nacionālā apvienība tai vai citā lietā nesaka savu vārdu? Droši vien esat dzirdējis cilvēku viedokli, ka politiķus kopumā maz interesē valsts un tautas vajadzības. Saeimā ir daudz frakcionārisma, bet tiešām ir lielās lietas, kad valsts ir valsts, un šīs intereses būtu liekamas pirmajā vietā. Vēlētāji pat raksta, ka politiķi “sačakarējuši valsti”, un tie nav cilvēki, par kuriem jāpasmīn, ka tiem vienmēr un viss būs slikti.

– Šeit ir diezgan fundamentāla problēma. Politiķi lielā mērā zaudējuši sabiedrisko ietekmi. Likumdošana, saimnieciskā darbība šodien kļūst aizvien sarežģītāka, un lēmumu pieņemšanas uzsvars itin kā dabiski novirzās uz izpildvaru, kamēr Saeimas politiķiem atliek likumu apstiprināšana. Diez vai politiķi kādā valstī ir populāri un iemīļoti. Visur viņi izpelnās kritiku, kas bieži ir pamatota. Taču pie mums papildus ir Krievijas infotelpas ietekme, kas raida signālus, ka Latvija ir neizdevusies valsts un vēstures kļūda, kas piedevām tiek slikti pārvaldīta. Tas rada kopiespaidu ar nepatīkamu ainu. Tādos apstākļos politiķim kļūst sarežģīti runāt par vērtībām un patriotiskām lietām, jo trūkst uzticības viņa teiktajam, nav vajadzīgās autoritātes. Dažkārt var dabūt pretēju efektu, par ko pārliecinājāmies, kad Saeimā pieņēma Satversmes preambulu, valstiski ļoti nozīmīgu dokumentu. Tomēr daļa sabiedrības uz to noraudzījās visai skeptiski. Iespējams, tas uzliek pienākumu par valstij svarīgāko vairāk runāt cilvēkiem ārpus politikas. Inteliģencei, zinātnes ļaudīm. Iznākusi Maijas Kūles monogrāfija “Jābūtības vārdi”, un vakar pusi grāmatas izlasīju vienā elpas vilcienā. Tā būtu jālasa, jāanalizē katram Latvijas patriotam.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Paldies abiem kungiem par interviju! Kas ir tauta bez savas zemes, valodas un kultu’ras un bez ta’diem tauties’iem ka’ Eina’rs Cilinskis?

 2. Lai Cilinskim veicas. Latvieši būsim vienoti un neļaujiet sev aizmālēt acis. Latvija ir labākā valsts pasaulē latvietim. Jā, ir daudz jādara, lai tā virzītos uz ideālu un, domājams, tā, kā Rīga – nekad nebūs gatava. 80-to beigās jau mums bij TĀ vienotības sajūta. Pa lielam gan mainīt globli ko varam tikai vēlēšanās un pareizi Cilinskis piebilda – pašvaldību vēlēšanas tautsaimnieciskā aspektā ir pat svarīgākas kā Saeimas.

 3. Izskatās, ka arī latviešu saitos saradušies krievvalodīgie troļļi. Vai arī āksti, kas gatavi tikai apriet savu Valsti. Tiem pēc iespējas ātrāk jāizvācas uz to viņumējo laimes zemi (ieteicams, Krieviju). Faktiski Latvija neskatoties uz lielo un nelojālo te palikušo balastu pietiekami labi rullē.

 4. un jābalso par “latviskajām” par†ijām?

 5. Gari runā, bet izlokās.
  NA pamazām sevi atmasko kā globalistu smagi kontrolēta organizācija. Ja ne pilnībā kontrolēta. Pateicoties masu migrācijas plānam to atmaskojam. Vērojiet kā visu laiku no šiem jautājumiem Cilinskis izlokās.

  • Secinājums: neviena no esošajām partijām migrācijas gadījumam vairs nav derīgas. Viņas visas ir tam sagatavotas ieprieks, nodibinot kontroli.
   Ir vajadzīga jauna partija. Tādas veidosanos cenšas nepieļaut.

 6. …un Krievija vainīga,ka mums šitā (ne)iet….jā!

 7. Latvijai labējo partiju diktatūra ir kaitīga,bet NA ir izteikti labējo partija.Latvijai ir vajadzīga jauna partija ar nacionālsociālistisku ievirzi.Šāds nosaukums ir pilnība degradēts saistībā ar 2.pasaules kara notikumiem un nevar tikt reabilitēts,bet politikas labējā virzība valsts neatkarībai un tautas pastāvēšanai var būt likteniga.

 8. Nu Latviešiem jau ir tāds netikums ka savējos neatbalsta un protams ka ir vēl kremļā pakaļās bučotāji. No ušaka jāmācās ureiz visus urlas savilcis sev apkārt un maksā. Tā Latvieši jāatbalsta viens otru nevis kāju priekšā jāliek.

  • Latvieši vada valsti , vismaz faktiski , jau 16 gadus . Rezultāti ? Rezultāti ir – nabadzība , bezdarbs , bomži , pilna Eiropa latviešu , ministri – ceļotāji , izdevumu kompensācijas (tikai izredzētajiem , protams), Q7 , ”ūūūūūū-ūūūūū” ,”Latvenergo” rēķins 40 eiro apmērā , kur pozīcija – ”patērētā elektroenerģija” ir vien 10 eiro …. turpināt var ilgi un visa šā iemesls NAV ne Ušakovs , ne Kremlis , ne ASV – to visu ”ražo” tie , kas sevi dēvē par ”tautas kalpiem” ar putām uz lūpām visi kā viens apgalvojot , ka ”es jau nē” , tie ir citi , tā ir Krievijas infotelpa , bet es nē , es par tautu …

 9. Latviešiem jāpiebremzē savstarpējā apsaukāšanās <- tas NAV IESPEJAMS 🙂

 10. Einār, tā turpināt mēs par jums.

 11. einārs cilinskis ir muļķis!

  • vai tad pēc izteikuma neredzi, ka okupantēns
   3.klasītē neklausās skolotājā ka 2×2=4, bet
   spamo te.
   Paaudzies labi zinās,kas šim pienākas, bet ne
   pienākumus. 🙂 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+