Jānis Kalniņš

Latviešiem liels vakars KHL: Kalniņš “sausā”, Daugaviņš un Indrašis rezultatīvi 0

Latvijas vārtsargs Jānis Kalniņš trešdien svinēja savu otro “sauso” uzvaru pēc kārtas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlēs, kamēr Miks Indrašis un Kaspars Daugaviņš atzīmējās ar rezultatīvām piespēlēm.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Kāda būs Ukraina 5-10 gadus pēc kara? Zelenskis aicina nefantazēt, bet divas lietas viņš apsola

Kalniņa pārstāvētā Helsinku “Jokerit” savā laukumā ar rezultātu 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) pārspēja Čerepovecas “Severstaļ”, kur spēlē Latvijas aizsargs Artūrs Kulda.

Kalniņš šajā mačā atvairīja visas 18 pretinieku mestās ripas.

Abas komandas savā starpā tikās arī pirms izlašu pārtraukuma, Helsinku hokejistiem pagājušajā otrdienā gūstot virsroku ar 4:0. Tajā duelī Kalniņš neitralizēja visus 22 pretinieku metienus.

Kalniņš šajā sezonā 15 spēlēs vidēji ielaidis 1,87 ripas un atvairījis 92,7% metienu.

Tikmēr Kulda trešdienas mačā uz ledus pavadīja 19 minūtes un 40 sekundes, kuru laikā pa Kalniņa sargātajiem vārtiem meta vienu reizi, bloķēja vienu metienu un tika pie divām soda minūtēm.

Latvijas aizsargs šajā sezonā 28 spēlēs guvis vienus vārtus un veicis divas rezultatīvas piespēles.

Savukārt Indraša pārstāvētā Maskavas “Dinamo” viesos ar rezultātu 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) pārspēja Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadīto Omskas “Avangard”.

Indrašis ar rezultatīvu piespēli atzīmējās otrā perioda septītajā minūtē, kad “Dinamo” panāca 3:0.

Latviešu uzbrucējs šajā duelī laukumā pavadīja 16 minūtes un 45 sekundes, kurās divas reizes meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu un uzvarēja septiņos no 21 iemetiena.

Viņš šajā sezonā 36 spēlēs guvis astoņus vārtus un veicis sešas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Spartak” savā laukumā ar rezultātu 4:3 (0:1, 1:2, 1:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja KHL līderi Jekaterinburgas “Avtomobilist”, kas cieta otro zaudējumu pēc kārtas.

Daugaviņš rezultatīvu piespēli savā kontā ierakstīja otrā perioda vidū, kad Iļja Zubovs panāca 1:2.

Karsumam pagarinājumā bija iespēja izraut uzvaru, taču viņš nerealizēja soda metienu. Tiesa, 12 sekundes pirms pagarinājuma beigām to spēles laikā paveica Vjačeslavs Ļeščenko.

Daugaviņš šajā duelī nospēlēja 19 minūtes un 27 sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem. Tikmēr Karsums 18 minūtēs un sešās sekundēs pielietoja sešus spēka paņēmienus, trīs reizes meta pa vārtiem un uzvarēja vienā no četriem iemetieniem.

Daugaviņš šosezon 28 spēlēs guvis astoņus vārtus un veicis 11 rezultatīvas piespēles, savukārt Karsums 25 mačos iemetis četras ripas un asistējis septiņos vārtu guvumos.

Savukārt ar trim vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm trešdien izcēlās Nikolajs Prohorkins, kurš palīdzēja Sanktpēterburgas SKA savā laukumā ar rezultātu 8:2 (0:1, 3:0, 5:1) sagraut Vladivostokas “Admiral”.

Rietumu konferences vadībā ar 44 punktiem 26 spēlēs ir Maskavas CSKA, no kuras par vienu punktu atpaliek Sanktpēterburgas SKA, kamēr trešā ar 39 punktiem ir Helsinku “Jokerit”. Savukārt piektā ar 31 punktu 28 cīņās ir Maskavas “Spartak”.

Tālāk Rīgas “Dinamo” ar 25 punktiem 25 dueļos ir septītā, devītajā pozīcijā ar 23 punktiem 27 cīņās ir Maskavas “Dinamo”, bet 11.pozīcijā ir Čerepovecas “Severstaļ”, kas sakrājusi 19 punktus 27 spēlēs.

Savukārt Austrumu konferencē Jekaterinburgas “Avtomobilist” ir 51 punkts 28 mačos, bet 42 punkti 28 spēlēs ir Omskas “Avangard” kontā. Tikmēr astotajā vietā ar 26 punktiem 26 dueļos ir traumētā aizsarga Krišjāņa Rēdliha pārstāvētā Pekinas “Kuņluņ Red Star”.