Latviešiem mainīgas sekmes Eirolīgā 0

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns ceturtdien aizvadīja komandai neveiksmīgu ULEB Eirolīgas turnīra pirmā posma piektās kārtas maču, kurā Spānijas pārstāvji Vitorijas “Laboral Kutxa” savā laukumā ar rezultātu 66:86 (22:21, 12:20, 16:25, 16:20) zaudēja Serbijas klubam Belgradas “Crvena Zvezda Telekom”.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Laukuma saimnieki vadībā pabija vien pirmās ceturtdaļas sākumā un beigās. Otrajā ceturtdaļā viesu pārsvars sasniedza deviņus punktus, bet trešajā ceturtdaļā – jau 18 punktus. Cīņas izskaņa Belgradas pārstāvji laukumā pilnībā dominēja, izcīnot pārliecinošu panākumu.

Bertāns laukumā pavadīja 22 minūtes un 46 sekundes, kuru laikā guva sešus punktus, realizējot divus no trim divpunktu metieniem un abus soda metienus. Neviens no trim viņa tālmetieniem mērķi nesasniedza.

Latvietis iekrāja arī četras atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, vienu kļūdu, trīs piezīmes, trīs izprovocētus noteikumu pārkāpumus un septiņus efektivitātes koeficienta punktus, kas bija trešais labākais rādītājs komandā. Viņa +/- koeficients (-13) bija dalītais otrais sliktākais vienībā.

Uzvarētāju labā 17 punktus guva Luka Mitrovičs, bet laukuma saimnieku rindās ar 20 punktiem izcēlās gruzīns Tornike Šengelija.

Pirmā posma pirmo spēļu apli “Laboral Kutxa” komanda noslēgusi ar divām uzvarām piecos mačos, kas D apakšgrupā pašlaik dod ceturto vietu. Belgradas klubam šis bija trešais panākums.

Kā ziņots, latviešu speciālistu Ainara Bagatska un Artūra Štālberga trenētā Krievijas vienība “Ņižņij Novgorod” ceturtdien, noslēdzot ULEB Eirolīgas turnīra pirmā posma pirmo spēļu apli, izbraukumā ar rezultātu 79:73 (21:16, 18:18, 15:14, 25:25) uzvarēja citu Krievijas klubu Kazaņas “Unics”.

“Ņižņij Novgorod” komanda tādējādi pārtrauca trīs zaudējumu sēriju turnīrā un tika pie sava otrā panākuma.

Viesi vadībā atradās teju visas spēles garumā, vienīgo izņēmumu pieredzot ceturtās ceturtdaļas ievadā. Pirms tam pirmajā puslaikā “Ņižņij Novgorod” komanda bija panākusi 11 punktu pārsvaru, bet noslēdzošajā ceturtdaļā pēc pretinieku atspēlēšanās raitā tempā handikapu atjaunoja, svinot uzvaru.

Uzvarētāju labā 24 punktus guva amerikānis Teilors Ročestijs, bet pie 19 punktiem tika bijušais Latvijas komandas “VEF Rīga” baltkrievu centra uzbrucējs Artjoms Parahovskis.

Tikmēr “Unics” vienībā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija grieķis Nikolass Zisis.

A apakšgrupas kopvērtējumā “Ņižņij Novgorod” komanda ar divām uzvarām piecās spēlēs ieņem ceturto vietu, kurā arī noslēgusi posma pirmo apli. Savukārt “Unics” basketbolisti seko ar vienu panākumu.