×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
4. augusts, 2012
Drukāt

Latviešu aktieri piedalās Krievijā veidotā filmā “Izmena”

Foto-LETAFoto-LETA

Divi latviešu aktieri būs redzami krievu teātra un kino režisora Kirila Serebreņņikova veidotajā pilnmetrāžas filmā “Izmena”, kas savu pirmizrādi piedzīvos 69.Venēcijas kinofestivālā. Šī būs trešā Serebreņņikova veidotā pilnmetrāžas filma, kurā šoreiz režisors aicinājis piedalīties aktierus no Eiropas, tajā skaitā Dailes teātra aktieri Artūru Skrastiņu un Jaunā Rīgas teātra aktrisi Gunu Zariņu (attēlā).

Filmā piedalās arī aktrise Franciska Petri no Vācijas, Dejans Lilič no Maķedonijas, krievu aktieris Andrejs Šetiņins, kā arī grupas “VIA Gra” soliste Albina Džanabajeva. Lai izraudzītos filmas tēliem atbilstošus aktierus, režisors aktieru atlasi veica Vācijā, Itālijā, Francijā, Polijā un Baltijas valstis.

Filmas scenārija autore ir Nataļja Nazarova un Serebreņņikovs, savukārt operators ir Oļegs Lukičevs.

Serebreņņikova veidotā pilnmetrāžas filma vēstīs par to, ka divi nejauši paziņas uzzina, ka viņu laulātie draugi ir mīļākie. Filma atklās pieaugušu cilvēku sāpes un ciešanas, kā arī parādīs to, kā neuzticība ietekmē cilvēku dzīvi.

Krievu režisors Serebreņņikovs ir zināms arī Latvijas teātra skatītājiem. 2010.gadā viņš bija režisors Latvijas Nacionālā teātra izrādei “Mirušās dvēseles”, kas “Spēlmaņu naktī” tika atzīta par gada labāko dramatiskā teātra izrādi. Savukārt šā gada aprīlī Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvoja Serebreņņikova iestudētā izrāde “Voiceks”, kas izvirzīta vairākām 2011./2012.gada sezonas “Spēlmaņu nakts” nominācijām.

Filma “Izmena” ir iekļauta 69.Venēcijas kinofestivāla filmu programmu konkursu skatē. Kopumā konkursa skatē iekļautas 18 filmas, to vidū ir režisoru Kima Ki Duka, Braiena Di Palmas, Takeši Kitano un Terensa Malika filmas, kā arī Serebreņikova filma “Izmena”.

69.Venēcijas kinofestivāls sāksies augusta beigās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+