Kultūra
Teātris un kino

Latviešu animācija novembrī apceļos pasauli 16


Kadrs no filmas “Gaidot Jauno gadu”.
Kadrs no filmas “Gaidot Jauno gadu”.
Publicitātes attēls

Novembrī Latvijas animācijas filmas apceļos dažādus nozīmīgus pasaules kinofestivālus, tostarp ASV, Portugālē, Polijā, Norvēģijā un Japānā, liecina informācija Nacionālā kino centra (NKC) mājaslapā.

Portugālē no 7. līdz 13. novembrim 40.reizi notiks animācijas filmu festivāls “Cinanima”, un festivāla starptautiskajā konkursa skatē Latviju pārstāvēs Vladimira Leščova animācijas īsfilma “Gaidot Jauno gadu” un Ginta Zilbaloža “Nedzirdams”, bet Šveici – latviešu mākslinieces Anetes Meleces jaunā, Šveices un Lielbritānijas festivālos apbalvotā animācijas filma “Analīzes paralīze”. Savukārt festivāla ārpuskonkursa skatē izrādīs Jāņa Cimmermaņa animēto dokumentālo filmu “Meistara slepenā dzīve”, kas veltīta vecmeistara Arnolda Burova piemiņai.

Vienlaikus studija “Animācijas brigāde” būs pārstāvēta arī Čikāgas Starptautiskajā bērnu filmu festivālā, kas notiek no 28.oktobra līdz 6.novembrim. Festivālā rādīs tādas animācijas filmas kā “Meža sargi”, “Zaķu lielā diena” un “Tornis”. Latviju festivālā pārstāvēs arī Edmunda Jansona stāsts pašiem mazākajiem “Kā Lupatiņi būvēja māju”, Indras Sproģes palīgs, mācoties angļu alfabētu, “Awesome Beetle’s Colors” un Ivo Brieža filma “Laiks iet”.

Brinkmaņa “Meža sargi” dosies arī uz animācijas festivālu Japānā “New Chitose Airport International Animation Festival”, kur piedalīsies starptautiskajā konkursā ģimenes filmu sadaļā. Festivāls norisināsies no 3.novembra līdz 6.novembrim.

Savukārt no 22.novembra līdz 27.novembrim Polijā 23.reizi norisināsies animācijas filmu festivāls “Etiuda&Anima”, kurā Latviju pārstāvēs divas šī gada balvas “Lielais Kristaps” laureātes – Leščova animācijas īsfilma “Gaidot Jauno gadu” un Kārļa Vītola “Mīnotaurs”.

Turklāt animācijas īsfilma “Gaidot Jauno gadu” Latviju pārstāvēs arī no 10.novembra līdz 13.novembrim Norvēģijā notiekošajā Fredrikstades animācijas festivālā.

LA.lv