×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Latviešu bērnu grāmatu mākslas izstāde Londonā apmeklēta

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vestminsteras Bibliotēkā atklāta Latvijas bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde “5×5”, kuru organizē Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Londonā, portālam LA.lv pavēstīja LMA sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Raita.

Izstādē aplūkojamas piecu izcilu meistaru – Alekseja Naumova, Anitas Paegles, Indras Sproģes, Zanes Lūses un Jura Petraškeviča radītas bērnu grāmatu ilustrācijas. Katru mākslinieku ekspozīcijā pārstāv pieci viņa darbi.

“Latvijas bērnu grāmatu ilustrāciju mākslu raksturo izsmalcināta spēja uzrunāt ne tikai mazos lasītājus, krāšņo bilžu skatītājus un aizraujošo stāstu klausītājus, bet arī pieaugušos,” pauž Raita.

Viņa piebilst, ka LMA rektors Aleksejs Naumovs ir gandarīts par veiksmīgo sadarbību ar Latvijas vēstniecību Londonā un izsaka pateicību vēstniekam Andrim Teikmanim, vēstnieka kundzei Ingunai Teikmanei-Peniķei, kā arī Irēnai Hamiltonei, kuras pārziņā ir kultūras jautājumi.

“Bibliotēka ir sabiedrībai atvērta, ļoti labi apmeklēta, arī izstādes atklāšanu ar savu klātbūtni pagodināja plašs interesentu loks. Izstādes atklāšanā muzicēja jaunie latviešu mūziķi, kuri studē Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā. Prieks izstādīties senā un nozīmīgā vietā – līdzās Londonas Nacionālajai galerijai,” izstādes norisi raksturo rektors.

Izstādes kuratore Inese Bauģe vēlas izteikt pateicību visiem izstādes dalībniekiem, jo kopīgs pusgada darbs ir vainagojies ar brīnišķīgu izstādi, kā arī vēstniecības pārstāvjiem, kuru atbalsts izstādes tapšanā ir neatsverams. Jāmin, ka veiksmīgās sadarbības rezultātā nākamgad janvārī Latvijas Prezidentūras ietvars Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Londonā būs aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu izstāde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+