Sports
Ziemas sports

Latviešu bobslejisti pirmajā braucienā Vinterbergā netiek augstāk par astoto vietu 16

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa un stūmēja Matīsa Mikņa divnieku ekipāža Vinterbergas trasē, Vācijā, ieņem astoto vietu pēc Pasaules kausa izcīņas sezonas ceturtā posma pirmā braucienā, kamēr Uga Žaļima un Dāvja Spriņģa divnieks ir devītajā pozīcijā, bet Oskars Melbārdis ar Jāni Strengu atrodami 11.vietā.

Pirmajā braucienā bija mainīgi laikapstākļi, sniegam mijoties ar vēju, kas ietekmēja daudzu sportistu rezultātus, negaidīti labus laikus uzrādot vairākiem bobslejistiem no otrās starta grupas.

Pārsteidzošā līderpozīcijā pēc pirmā brauciena ir vien ar 17.numuru startējušā kanādieša Nika Polonjato divnieks, kas Vinterbergas trasi veica 55,71 sekundē. Savukārt otrajā pozīcijā ir krieva Aleksandra Kasjanova ekipāža, kas Polonjato zaudē 0,12 sekundes, bet trešo vietu ne mazāk negaidīti ieņem šveicieša Klemensa Brahera divnieks, kas no līderiem atpaliek 0,16 sekundes.

Tikmēr Ķibermanis no Polonjato atpaliek 0,40 sekundes, Žaļims zaudē 0,43 sekundes, kamēr Melbārdis atpaliek 0,46 sekundes.

Ja Ķibermanis un Melbārdis startēja pirmajā grupā, Žaļims startēja vien ar 26.numuru, bet tas neliedza iekļūt desmitniekā.

Žaļims turpina cīņu par trešās ceļazīmes izcīnīšanu uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, kur, visticamāk, šo vietu nāksies sadalīt ar Kanādas un ASV trešajām ekipāžām. Zīmīgi, ka pēc pirmā brauciena visas trīs Kanādas ekipāžas ir pieciniekā, bet amerikāņi palika starp 18. un 22.vietu.

Zīmīgi, ka Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF), balstoties uz Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu anulēt 2014.gada Soču olimpisko spēļu rezultātus, Kasjanovam un vēl vairākiem Krievijas sportistiem, bija viņam piespriedusi pagaidu diskvalifikāciju, taču pagājušajā nedēļā IBSF ekspertu komisija diskvalifikāciju atcēla.

Otrais brauciens sāksies plkst.16. Sacensības tiešraidē varēs vērot Latvijas Televīzijas 7.kanālā (LTV7).

Pasaules kausa sezonas pirmie trīs posmi norisinājās Ziemeļamerikā. Ķibermanis pirmajās divās sacensībās Leikplesidā guva divas astotās vietas, bet Vistlerā bija desmitais, kamēr Melbārdis pirmajās divās sacensībās ieņēma 14. un 11.vietu, bet Vistlerā izcīnīja bronzu. Tikmēr Žaļimam pirmajās trīs sacensībās bija 17., 15. un 19.vieta.

Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem pirms Vinterbergas posma līderis ar 612 punktiem ir kanādietis Džastins Kripss, kuram ar 577 punktiem seko viņa tautietis Kriss Springss, kamēr trešais ar 545 punktiem ir vācietis Niko Valters.

No Latvijas ekipāžām septītais ar 464 punktiem ir Ķibermanis, astoto vietu ar 448 punktiem ieņem Melbārdis, kamēr Žaļims ar 266 punktiem atrodams 17.pozīcijā.

Phjončhanas olimpisko spēļu atlases noteikumi nosaka, ka divniekos un četriniekos ar trim ekipāžām Olimpiādē piedalīsies pa trim labākajām nācijām un Latvija divniekos cer uz Dienvidkoreju tikt pilnā sastāvā. Kvalifikācija olimpiskajām spēlēm noslēgsies janvāra vidū pēc veiktiem septiņiem Pasaules kausa posmiem.

Starpsezonā Latvijas izlase iegādājusies identiskus četriniekus ar kuriem iepriekšējā sezonā sacensībās startēja vācieši Frančesko Frīdrihs un Johaness Lohners, izcīnot pirmo un trešo vietu pasaules čempionātā, kā arī prototipu divniekam ar kuru pērn Frīdrihs pavasarī kļuva par pasaules čempionu.

Pagājušajā sezonā Latvija izlaida pirmos divus Pasaules kausa posmus, tāpēc kopvērtējumā par augstām vietām necīnījās. Sezonas noslēgumā divniekos astoto vietu izcīnīja Ķibermanis, kamēr Žaļims bija 12.pozīcijā, bet Melbārdis, kurš izlaida vēl vienu etapu palika 16.vietā. Ķibermanis sezonas laikā trīs reizes kāpa uz goda pjedestāla, paveicot to arī olimpiskajā Phjončhanā, Melbārdis reizi bija otrais, bet Phjončhanā palika vien 12.vietā, savukārt Žaļims vienreiz guva piekto vietu, bet pārējos etapos bija devītais vai desmitais.

Tikmēr pasaules čempionātā Ķibermaņa ekipāža izcīnīja ceturto vietu.

Latvija uzskata, ka ir ļoti tuvu, lai jau 2018./19.gada sezonas sākumā Siguldas trasē notiktu Pasaules kausa posms bobslejā divniekiem un skeletonā.

LA.lv