×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. septembris, 2016
Drukāt

Latviešu čella dīvas un citi izcili mūziķi festivālā “Čello Cēsis”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Marta Sudraba

No 16. līdz 18. septembrim jau otro gadu notiks koncertzāles “Cēsis” aizsāktais starptautiskais festivāls “Čello Cēsis”. Tas pulcēs izpildītājmāksliniekus no Francijas, Igaunijas un Latvijas: gaidāms izcilā franču čellista Marka Kopē solokoncerts, šarmantās igauņu čellistes Silvijas Ilvesas, dziedātājas Ksenijas Kučukovas un latvietes Māras Botmanes kopīgā programma, kā arī kosmiskas čella pasakas bērniem “Melo-M” muzikālajā lasījumā. Grandiozākais būs sestdienas vakara koncerts, kad uz skatuves sastapsies divas latviešu čella dīvas – Marta Sudraba un Kristīne Blaumane.

Festivāla atklāšanas koncertā “Čells. Francijas elpa” klausītāji varēs baudīt viena no mūslaiku vadošajiem čellistiem Marka Kopē sniegumu. Čellists muzicē kopā ar vadošajiem pasaules orķestriem, uzstājas prestižākajās pasaules koncertzālēs, kā arī par vairākiem mūzikas ierakstiem saņēmis kritiķu augstāko atzinību. Koncertā Cēsīs Marks Kopē atskaņos Bēthovena un Brāmsa sonātes čellam un klavierēm un franču komponistu skaņdarbus čellam. Krievijā dzīvojošā igauņu pianista Petra Laula spožā tehnika, apbrīnojamā muzikalitāte un smalkais pieskāriens bagātinās abu mākslinieku kopspēli.

Cēsu Jaunās pils salona īpašajā, kamermūzikai atbilstošajā atmosfērā iejutīsies programmas “Koncerts čellam un balsij pils salonā” mūziķes – čelliste Silvija Ilvesa un dziedātāja Ksenija Kučukova no Igaunijas, un latviešu čelliste Māra Botmane. Abu valstu mūziķu veidotajā programmā, kas tapusi īpaši festivālam Cēsīs, skanēs itāļu komponista Alesandro Viales jaundarbs “Pavasara dziesmas”, kā arī latviešu un igauņu komponistu darbi čellam solo un čellu duetam.

Festivāla centrālajā koncertā “Čella dīvas” būs unikāla iespēja vienlaikus uz vienas skatuves redzēt dzimtenē reti koncertējošās, spožākās Latvijas čellistes – Kristīni Blaumani un Martu Sudrabu. Lielās Mūzikas balvas ieguvēja Kristīne Blaumane 22 gadu vecumā kļuva par Amsterdamas orķestra “Sinfonietta” pirmo čellu, bet kopš 2007. gada ir Londonas filharmoniskā orķestra čellu grupas vadītāja. Savukārt Marta Sudraba muzicējusi pasaules slavenākajās koncertzālēs kopā ar Izraēlas filharmonijas, Berlīnes, Bāzeles, Milānas “La Scala”, Kanasavas, Bernes simfoniskajiem orķestriem.

Kopā ar izcilajām mūziķēm spēlēs Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā. Abu dīvu sniegumā skanēs lieldarbi – Brāmsa “Koncerts vijolei čellam un orķestrim” la minorā ar Kristīni Blaumani un vijolnieku Borisu Brovcinu un Šostakoviča “Pirmais čellkoncerts” Martas Sudrabas sniegumā. Itāļu čellista un komponista Džovanni Solimas opuss “Violoncelles vibrez” klausītājiem sniegs iespēju klausīties abas lieliskās čellistes dueta saspēlē.

Pirms vakara koncerta “Čella dīvas un “Sinfonietta Rīga”” koncertzāles “Cēsis” Kamerzālē interesenti aicināti uz “Pirmskoncerta sarunu”, kurā muzikoloģe Liene Jakovļeva un diriģents Normunds Šnē atklās interesantus vēsturiskus faktus par koncertā iekļautajiem skaņdarbiem, to rašanās gaitu un izpildījuma niansēm. Dalība pasākumā ir bez maksas.

Festivāla rīkotāji padomājuši arī par pašiem mazākajiem klausītājiem. Ģimenes ar bērniem tiek gaidītas uz krāšņu un atraktīvu koncertuzvedumu “Čella pasakas”. Tajā čellu trio “Melo-M” kopā ar mazajiem klausītājiem dosies aizraujošā muzikālā ceļojumā kosmosā, kura laikā visus sagaida neparasti notikumi, brīnumskaistas planētas un galaktikas.

 

Varbūt noder!!

“Čello Cēsis” programma

16. IX 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” “Francijas elpa”

17. IX 15.00 Cēsu Jaunās pils salonā koncerts čellam un balsij.

17. IX 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” “Čella dīvas” (pirmskoncerta sarunas 18.00)

18. IX 12.00 Vidzemes koncertzālē “Čella pasakas”

Biļetes: koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 6 – 25

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+