Mobilā versija
+3.5°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
24. augusts, 2016
Drukāt

Latviešu diaspora gadā valsts ekonomikā iegulda ap 500 miljoniem eiro

Foto - LETAFoto - LETA

Latviešu diaspora ik gadu valsts ekonomikā iegulda ap 500 miljoniem eiro, Latvijas Radio stāstīja Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Pēteris Elferts, kurš šajās dienās pēc divu gadu darba beidz pildīt šos pienākumus. Vairāki miljoni eiro arī aizplūst no Latvijas diasporas virzienā, bet bilance kopumā neteikti ir pozitīva, izteicās vēstnieks.

Runājot par divos gados sasniegto, Elferts stāstīja, ka vairāk sadarbojies ar diasporas organizācijām. Viņš īpaši izcēla darbu jauniešu jautājumos, piemēram, tikusi atbalstīta pasaules latviešu jauniešu organizācijas dibināšana, kas esot svarīgi, jo jaunieši veido savu “es” un šajā laikā ir svarīgi veidot viņiem piederības sajūtu Latvijai. Ja cilvēkiem ir draugi Latvijā, viņi paliek latvieši, pretējā gadījumā viņi ātri asimilējas, izteicās vēstnieks.
Ar daļēju Latvijas valsts atbalstu pašlaik strādājot vairāk nekā 100 tautiešu skoliņas ārzemēs. Šogad tādas dibinātas Grieķijā un Turcijā, pērn – Ziemeļitālijā.

Tāpat Elferts priecājās par pasaules latviešu ekonomikas forumu sarīkošanu, par atbalstu Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra dibināšanā, tāpat šogad sarīkots trešais konkurss, lai atbalstītu diasporas medijus.

Elferta vērtējumā, nauda nav izšķirošais faktors sadarbībā ar diasporu, jo no valsts puses nekad nebūšot iespējams apmierināt visus pieprasījumus.

Daļa ĀM politikas bijusi vērsta arī uz cilvēkiem, kas atgriežas vai vēlas atgriezties Latvijā. Šajā jomā Elferts īpaši jutis, ka nepieciešams atbalsts bērniem, kuriem jāsāk iet skolā, nepieciešama diasporas studentu piesaiste augstskolām un arodskolām, tālmācības rīku ieviešana. Tāpat esot jāveicina diasporas tūrisms uz Latviju.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (10)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (4)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Pasaule skaitļos. Kuri ir Eiropā pārdotākie auto?Amerikāņu koncerns "General Motors" nolēmis pārdot sev piederošo Eiropas auto zīmolu "Opel" (Lielbritānijā pazīstams arī kā "Vauxhall").
Draugiem Facebook Twitter Google+