×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2013
Drukāt

Latviešu diasporas konference varētu notikt Saeimā

Foto - LETAFoto - LETA

Trešā latviešu diasporas konference Rīgā šogad 1.jūlijā varētu notikt Saeimas telpās, trešdien izskanēja Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijā. Paredzams, ka šā gada diasporas konferencē varētu piedalīties 100 līdz 120 cilvēku.

Konferences nosaukums būs “Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai II (inventarizācija un risinājumi)”. Konferences norises datums ir saskaņots ar XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku norisi, kas notiks no 30.jūnija līdz 7.jūlijam, uz kuriem ieradīsies arī diasporas pārstāvji.

Saeimas komisiju trešdien apmeklēja Kultūras ministrijas (KM) pārstāve Anita Kleinberga, kura lūdza konferenci rīkot Saeimas telpās.

No KM budžeta līdzekļiem konferences sarīkošanai, lai stiprinātu saikni ar diasporu, atvēlēs trīs tūkstošus latu.

Saeimas deputāti atbalstīja iespēju konferenci rīkot Saeimas telpās, bet norādīja, ka galīgais lēmums jāpieņem Saeimas prezidijam.

KM piedāvā 2013.gada konferencei noteikt septiņas tēmas – ārpusskolas izglītība, izglītība, komunikācijas platforma “Globālais latvietis”, kultūra, jaunieši, reemigrācija un “Vecā trimda” vs. “Jaunā emigrācija”.

Kleinberga gan norādīja, ka pagaidām šīs tēmas ir vien provizoriski iezīmētas un varētu mainīties, jo Izglītības un zinātnes ministrija un Eiropas Latviešu apvienība ir ierosinājušas konferences ievirzi veidot nevis tematiski, bet atbilstoši mērķa grupām. Mērķa grupas savukārt ir iedalītas jauniešos, informācijas speciālistos, skolotājos un nometņu organizētājos, organizāciju vadītājos, projektu vadītājos un kultūras cilvēkos.

KM pārstāve paskaidroja, ka lielāka izpratne par tematisko konferences sadalījumu vai mērķa grupu uzrunāšanu atsevišķos moduļos izveidosies jau tuvāko nedēļu laikā, kad KM sanāks īpašā konferences organizēšanas darba grupa.

Konferences organizēšanā sadarbojas KM, Ārlietu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Eiropas Latviešu apvienība, Pasaules Brīvo latviešu apvienība un Ekonomikas ministrija jautājumos par reemigrācijas tēmu.

Pirmā latviešu diasporas konference “Latviešu emigrācijas un diasporas problemātika un risinājumi” notika 2011.gadā, un tajā piedalījās 46 dalībnieki no deviņām valstīm, savukārt pagājušā gada konferencē “Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai” piedalījās jau 120 dalībnieki no 16 valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+