Mobilā versija
Brīdinājums +9.1°C
Gundega, Terēze
Piektdiena, 28. aprīlis, 2017
23. oktobris, 2015
Drukāt

Latviešu dzeja lasāma Oslo pilsētvidē

Foto: "Oslo Pilot".Foto: "Oslo Pilot".

Džordana Abela dzejolis.

Latviešu dzejnieku Guntara Godiņa, Jura Kronberga un Liānas Langas dzeja Norvēģijas galvaspilsētā Oslo un tās apkaimē publiski izlasāma pilsētvidē tur notiekošā projekta “The Word’s Head” ietvaros, pastāstīja Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze.

Projektā iesaistīta prestiža divdesmit divu dzejnieku kompānija no dažādām valstīm, dominējot ziemeļniekiem: Anna Jederlunda, Ariana Reine, Kolins Brauns, Erlings Kitelsens, Džordans Abels, Linda Klakena, Terje Torsens, Viktorija Kjelande un citi.

Viena no tā idejām ir izlikt dzeju, kas izdrukāta uz lielām izdrukām publiskajā telpā, uz ēku brandmūriem un citviet, padarot to par daļu no pilsētvides. Kā informēja Langa, dzejoļi no viņas cikla “Bezpiederīgie” ir lasāmi uz Oslo pilsētas ēku brandmūriem. Projekta ietvaros tiks īstenotas dažādas aktivitātes pilsētā un sociālajos tīklos, kā arī gatavots katalogs, kas nāks klajā 6. decembrī. “The Word’s Head” īsteno apvienība, kas sevi dēvē par “Oslo Pilot”.

Tiek ziņots, ka projekts, kas atklāts pagājušās nedēļas nogalē, turpināsies līdz 5. decembrim.

Pievienot komentāru

VNĪ: Tabakas fabrikas pielāgošana JRT vajadzībām par 95% pabeigtaBijušās Tabakas fabrikas ēkas Miera ielā 58A, Rīgā pielāgošanas darbos Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām būvnieks SIA "Abora" aprīlī ir pabeidzis 95% plānoto iekšdarbu, turpinās darbi pie fasādes siltināšanas un apkārtējās teritorijas iekārtošanas.
Draugiem Facebook Twitter Google+