Mobilā versija
+19.2°C
Jēkabs, Žaklīna
Otrdiena, 25. jūlijs, 2017
25. septembris, 2015
Drukāt

Latviešu dzeja skanēja Beļģijā

Foto: LETAFoto: LETA

Lai atzīmētu Eiropas valodu dienu, 23. septembrī Dzejas mājā Namīrā (Beļģija) notika dzejas lasījumi, kuros Latviju pārstāvēja dzejniece un tulkotāja Ingmāra Balode, vēsta Ārlietu ministrija.

Savu dzeju oriģinālvalodās lasīja arī dzejnieki no Slovākijas, Portugāles, Bulgārijas un Slovēnijas. Paralēli bija skatāmi arī dzejas tulkojumi angļu un franču valodā.

Savukārt 24. septembrī Ingmāras Balodes kamerformāta dzejas vakars “Alba” notika Briselē, kur dzejniece tikās ar Beļģijā dzīvojošajiem latviešiem un latviešu literatūras mīļotājiem.

Dzejas vakars Namīrā bija pirmais šī gada starptautiskā dzejas festivāla “Transpoesie” programmas pasākums. Festivālu jau piekto gadu organizē Eiropas kultūras centru asociācijas (EUNIC) Briseles klasteris, kura projektos Latvijas vēstniecība Beļģijā aktīvi iesaistās jau trešo gadu. Šogad festivāls tiek organizēts sadarbībā ar UNESCO pārstāvniecību Briselē.

Dzejnieces un tulkotājas Ingmāras Balodes viesošanos Beļģijā organizēja Latvijas vēstniecība Beļģijā sadarbībā ar Latvijas Literatūras centru, Latviešu biedrību Beļģijā un Briselē dzīvojošo latviešu dzejnieci Agnesi Krivadi.

Pievienot komentāru

Filmas "Četri balti krekli" piecdesmitgadē rādīs tās atjaunoto versiju27. jūlijā Rīgas Doma dārzā ar Rolanda Kalniņa filmas "Četri balti krekli / Elpojiet dziļi..." atjaunotās kopijas pirmizrādi noslēgsies brīvdabas kinoseansu programma "Četri balti vakari".
Draugiem Facebook Twitter Google+