×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. maijs, 2016
Drukāt

Latviešu dzejnieki piedalās Eiropas literatūras festivālā Londonā

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Arvis Viguls

No 27. aprīļa līdz 9. jūnijam Londonā norisinās Eiropas literatūras festivāls 2016, kurā Latviju pārstāv dzejnieki Arvis Viguls un Māra Zālīte, informē Ārlietu ministrija.

Eiropas literatūras festivāls pulcē gan iecienītus Eiropas rakstniekus, gan jaunos autorus, tulkotājus, literatūras izdevējus un kritiķus.

11. maijā festivāla ietvaros, grāmatu lielveikala “Waterstones Piccadilli” telpās, notika Baltijas valstu vēstniecību Londonā organizētais literatūras vakars “Daiļliteratūra no Baltijas valstīm, kurā Māra Zālīte kopā ar lietuviešu rakstnieci Paulīnu Puķīti un igauņu rakstnieku Ilmāru Tasku runāja par saviem darbu fragmentiem, kas iekļauti grāmatā “Eiropas labākā daiļliteratūra 2016”. Vakaru vadīja Apvienotajā Karalistē atzītā žurnāliste, Eiropas Literatūras tīkla dibinātāja un direktore Rozija Goldsmite.

Savukārt 12. maijā, Britu bibliotēkā projekta “Poetry Periscope” ietvaros, dzejnieks Arvis Viguls deklamēja savu dzeju, kā arī ar britu atdzejotājiem diskutēja par mūsdienu dzejas atdzejošanas problēmām un izaicinājumiem. Viguls bija viens no trim autoriem, kas tika izvēlēti 30 autoru konkursā, lai prezentētu projektu “Poetry Periscope”, kas ir 30 Eiropas valstu dzejas atskaņošana oriģinālvalodā un tulkojumā. Atskaņošanas ierīce izvietota centrālajā Britu bibliotēkas laukumā un pieejama klausītājiem līdz 9. jūnijam. Pēc tam projekts ceļos pa Apvienoto Karalisti un latviešu dzeja būs dzirdama arī citās pilsētās.

Pasākumus organizēja un atbalstīja Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē sadarbībā ar Starptautisko Rakstnieku un tulkotāju māju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+