Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
14. jūlijs, 2016
Drukāt

Noklausies “Marseljēzu”! Latviešu dziedātāja Katrīna Gupalo sveic Franciju svētkos

Publicitātes foto, Jānis RomanovskisPublicitātes foto, Jānis Romanovskis

Sveicot Franciju Valsts svētkos, latviešu dziedātāja Katrīna Gupalo iemūžinājusi savu ekspresīvo un pacilājošo Francijas himnas interpretāciju. Šodien pagājuši jau 227 gadi kopš Bastīlijas ieņemšanas, kas iezīmēja Franču revolūcijas sākumu. 

Lielās franču revolūcijas laikā 1789.gada 14.jūlijā notikusī Bastīlijas cietokšņa ieņemšana tiek uzskatīta par simbolisku Francijas Republikas dzimšanas brīdi, kuru šodien atzīmē Francijā un visā pasaulē. Kloda Jozefa Ružē de Lisla komponētā ”Marseljēza” sākotnēji bija revolucionāru dziesma, kas vēlāk pārtapa par Francijas valsts himnu.

Katrīnas Gupalo un pianista Andreja Osokina izveidotā programma “100 gadi ar Piafu” jau apceļojusi visu Latviju. Tuvākie franču mūzikai veltītie koncerti notiks šodien, 14.jūlijā plkst.19:00 Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis” un 6.augustā plkst.18:00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

Pievienot komentāru

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+