Pasaulē
Eiropa

Latviešu emigrantu apdzīvotajā Mančestrā Ziemassvētki ar ieročiem rokās bailēs no teroristiem 16

Kadrs no LNT video

Paaugstināta terorisma risku apstākļos Eiropā darbu sākuši lielākie Ziemassvētku tirdziņi, un tipiska aina tajos šoziem ir ar automātiskajiem ieročiem bruņoti policisti. Arī apmeklētāji tiek aicināti būt vērīgi un par aizdomīgām personām vai ierīcēm nekavējoties ziņot drošības iestādēm. ASV Valsts departaments jau izziņojis ceļojošajiem amerikāņiem, ka tieši Ziemassvētku tirdziņos Eiropā jābūt uzmanīgiem teroristu dēļ. Un viens no lielākajiem tirdziņiem atrodas Lielbritānijā, Mančestras pilsētā, vēstīja “LNT Ziņas”.

Anglijas pilsētā Mančestrā, kas šovasar jau piedzīvojusi asiņainu teroraktu ar cilvēku upuriem koncerta arēnā, tagad sevišķi drošības pasākumi ieviesti Ziemassvētku tirdziņā. Šīs pretterorisma darbības veiktas, reaģējot uz uzbrukumu pērn Ziemassvētku tirdziņā Vācijā, Berlīnē. Tiesa gan, vairāku valstu specdienesti brīdinājuši, ka turpmākā pusotra mēneša laikā tieši Ziemassvētku tirdziņi varētu būt viens no teroristu galvenajiem uzbrukumu mērķiem.

Lai nepieļautu teroristu iebraukšanu cilvēku pūļos ar kravas vai jebkādu citu auto, pilnīgi ap visu Ziemassvētku tirdziņu pa perimetru ir novietoti lieli betona bluķi. Tāpat apkārtnē veikti satiksmes ierobežojumi, lai ar auto nebūtu iespējams uzņemt ātrumu un masveidā nogalināt cilvēkus vēl pirms tirdziņa. Lai laikus neitralizētu teroristus apmeklētāju pūlī, patruļās dodas ar ieročiem bruņojušies policisti, un šī uzskatāma par ārkārtas situāciju, jo ikdienā britu policisti nenēsā līdzi ieročus. – tā “LNT Ziņām” skaidro Mančestras domes deputāts, kurš arī atbildīgs par pretterorisma pasākumu ieviešanu.

Mančestra ir mājvieta ļoti daudziem imigrantiem no Latvijas, kuri šajās dienās arī dodas apmeklēt Ziemassvētku tirdziņu, un par iespējamajiem riskiem nesatraucas.

Jana Matuļone, Mančestrā dzīvojoša latviete:”Mani neviens nespēj apstādināt – neviens terorists, neviens terorakts. Pirmkārt, nākot iekšā tirdziņā, tev jau ir sajūta, ka esi drošā zonā. Apkārt daudz policistu, kas mūs apsargā, apkārt ir barjeras, kas neļauj uzbraukt virsū, kā tas bija Berlīnē pērn. Drošības pasākumi veikti augstākajā līmenī.

Janas Matuļones ģimenei ir personisks līdzpārdzīvojums, ja runa ir par terorismu. Proti, viņas meita Katrīna tieši pirms pusgada apmeklēja dziedātājas Arianas Grandes koncertu Mančestrā, kurā teroristi sarīkoja sprādzienu un bojā gāja 23 cilvēki. Janas meita tika sveikā auri bez miesas bojājumiem.

Tieši Mančestrā šogad ir vislielākais Ziemassvētku tirdziņš Lielbritānijā. Te 350 tirgotāju sabraukuši no 22 valstīm. Arī no Latvijas. Tiesa gan, ne kā biznesmeņi, bet kā pankūku cepēji. Viņi uzskata pretterorisma drošības mērus drīzāk kā biedējošus.

LA.lv