Kultūra
Teātris un kino

Latviešu filma iekļauta prestižā “Manhattan Shorts” programmā 16

Publicitātes foto

Jau sesto gadu pēc kārtas no 28. septembra līdz 8. oktobrim Rīgā notiks Manhetenas starptautiskais īsfilmu festivāls, kurā katrs skatītājs saņem iespēju nobalsot par labāko filmu un labāko galvenās lomas atveidotāju, informē filmas veidotāji.

Pasākums vienas nedēļas ietvaros notiek visā pasaulē. Šogad skates programma ir īpaša Latvijai: pirmo reizi festivāla vēsturē starp festivāla desmit filmām – finālistēm ir filma no Latvijas – režisora Pāvela Gumennikova īsfilma “Sarauj, Just!”

Šogad festivāla atlasē piedalījās 1615 īsfilmas no 75 valstīm un tikai desmit tika izvēlētas “Manhattan Short” programmai. Festivāla programmā šogad ir iekļautas filmas no deviņām valstīm – tajā skaitā Latvijas režisora Pāvela Gumennikova īsfilma “Sarauj, Just!”.

Latvijas režisora Pāvela Gumennikova īsfilma “Sarauj, Just!” šobrīd jau izrādīta un godalgota kinofestivālos visos kontinentos. Vakar, 20. augustā filma saņēma balvu prestižajā Losandželosā Hollyshorts filmu festivālā nominācijā “Labākā romantiskā filma”.

“Ir liels sasniegums, ka mūsu filma izvēlēta Manhetenas īsfilmu festivāla finālam, jo visi festivāla finālisti tālāk kvalificējas Oskara nomināciju atlasei,” stāsta filmas “Sarauj, Just!” režisors Pāvels Gumennikovs, “esam lepni, ka filma tiek izrādīta Manhattan Short, jo tieši skatītāji ir tie, kas nosaka uzvarētāju šajā festivālā. Bez viņu atzinības filmu veidošana ir bezjēdzīga – skatītājs ir lielākais tiesnesis paveiktajam.”

Šobrīd var tikai minēt, kuru Manhetenas starptautiskā īsfilmu festivāla filmu izvēlēsies skatītāji Latvijā un visā pasaulē: komēdiju par randiņu svešajā mājā, šausmeni par sievietes nakts bailēm, īsfilmu par pasaules galu vai Pāvela Gumennikova stāstu par puisi ar kustību traucējumiem, kas nekad nepadodas. Balsošanas rezultāti tiks publicēti festivāla mājas lapā pēc festivāla noslēguma.

Manhetenas starptautiskā īsfilmu festivāla 2017. gada skates programmu Rīgā tradicionāli varēs noskatīties kinoteātrī “Splendid Palace” – 6. oktobrī plkst. 19 un 7. oktobrī plkst. 18. Uz festivāla filmu skatēm Rīgā ieradīsies filmas “Sarauj, Just!” radošā komanda. Festivāls norisināsies arī lielākajās Latvijas pilsētās: Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā un citviet.

Manhetenas starptautiskais īsfilmu festivāls pasaulē notiek jau 20 gadus. Šo gadu laikā desmit festivāla filmas nominētas Oskara balvai. 2015. gadā festivāla laureāte, Čīles režisora Gabriela Osorio Vargasa filma “Lāča stāsts”, saņēma Oskaru. “Manhattan Short” ir lielākas skatītāju festivāls pasaulē, jo tieši skatītāji ir tie, kas nosaka uzvarētāju.

Festivāls Rīgā un Latvijā notiek ar Rīgas domes un ASV vēstniecības Latvijā atbalstu.

LA.lv