Kultūra
Kultūrpolitika

Latviešu grāmatu mākslu iepazīst Lielbritānijā0

Publicitātes foto

Londonā līdz 25. augustam apskatāma Latvijas literatūras un grāmatniecības eksporta platformas “Latvian Literature” un autoru un ilustratoru veidotā kataloga “The Horse” (Zirgs) ceļojošā izstāde, LA.lv uzzināja platformā “Latvian Literature”.

Septembra sākumā izstāde dosies tālāk uz Lielbritānijas pilsētu Ņūkāslu.

Pagājušajā nedēļā ar divām interesentu plaši apmeklētām nodarbībām Londonas “Discover Story Children’s Center” (Atklājumu centrs bērniem) viesojās arī Latvijas māksliniece un grāmatu ilustratore Gundega Muzikante.

“Šis centrs nudien ir izcils, ļoti profesionāls piemērs kā, sadarbojoties visiem, kas veido stāstus, ievest bērnu iztēles pasaulē. Abas dienas redzēju ļaužu pilnu, stāstu sesijas ir labi apmeklētas un notiek visu laiku,” pauda māksliniece.

20. un 21. augustā Londonā darbnīcas vadīs ilustratore Anna Vaivare, bet 22. un 23. augustā – ilustrators un rakstnieks Mārtiņš Zutis.

“Katalogā “The Horse” iekļautās tēmas un vizuālie risinājumi sasaucās ar centra mērķiem attīstīt bērnu radošumu, tāpēc platforma “Latvian Literature” uzsāka sarunas par iespējamu sadarbību, kas arī veiksmīgi realizējās,” atklāj platformas “Latvian Literature” ārvalstu sabiedrisko attiecību un pasākumu koordinatore Ildze Jansone.

Bērnu grāmatu un ilustrāciju popularizēšana noteikta kā viena no platformas “Latvian Literature” prioritātēm darbā ar ārvalstu izdevējiem. The Horse” katalogā ir apvienotas 20 Latvijas mākslinieku ilustrācijas, kas veidotas 20 rakstnieku īsstāstiem par zirgiem. Katalogs tika izveidots kā aizraujošs informatīvs materiāls, kas atklāj katra ilustratora unikālo stilu.

“Discover Children’s Story Centre” ir pirmais stāstu kultūras centrs Lielbritānijā, kura mērķis ir parādīt bērniem valodas, literatūras un stāstu stāstīšanas burvību. Centrs ir vieta, kur bērni un viņu ģimenes locekļi var rotaļāties, mācīties un piedalīties radošās darbnīcās, attīstot savu zinātkāri un iztēli.

LA.lv
LL
LETA, LA.lv
Kultūra
FOTO: Atver jaunāko Vairas Vīķes-Freibergas grāmatu
14 stundas
LE
LETA
Kultūra
“Nedrīkst ņemt ķīlā teātri.” Ģenerālprokuratūra iesniegusi protestu par tiesas uzlikto liegumu JRT ēkas pārbūvei
16 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Mūsējie var! Latvijas modes ilustratore iekļauta “Taschen” simts labāko pasaules mākslinieku albumā
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
Lato Lapsa
Latvijā
Neizdodas finanšu ministra Reira “gājiens ar Ploku” 2
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Kariņš pauž pārliecību, ka Latvijas pabalstu sistēma būtu uzlabojama
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Tāds humors tautai nepatīk 1
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Piņķos gāzīs miljonus? Reģistrēta komercķīla teju 50 miljonu eiro vērtībā
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Ugunsgrēkā dzīvoklī Rīgā bojā gājuši divi cilvēki: dzīvību zaudējis arī nepilngadīgs bērns
47 minūtes