×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2014
Drukāt

Latviešu horeogrāfe prezentēs dejas izrādi Ņujorkā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šovakar, 22. janvārī Ņujorkā, “New York Live Arts” studijā, pirmo publisko prezentāciju piedzīvos topošā dejas izrāde “Intervija ar Madonnu”, kuru veido horeogrāfe Kristīne Vismane sadarbībā ar scenogrāfi Epu Kubu (Igaunija) un komponistu, mūziķi Jēkabu Nīmani.

Izrāde iecerēta kā eseja par vientuļām mātēm mūsdienu pasaulē, un tā tiek veidota ar interviju, attēlu, kustības, teksta, mūzikas, simbolu un diskusiju starpniecību. Radošā komanda mēģinās uzzināt pēc iespējas plašāku skatpunktu par izvēlēto tēmu un, reaģējot ar tiem, panākt tuvāku un atklātāku redzējumu, ko nozīmē būt vientuļai mātei šodien. Izrāde balansēs starp šķietamo un dokumentālo, svēto un ikdienišķo, atklāto un noklusēto.

Izrādes publiskā prezentācija notiek rezidenču programmas “Movement Research” izrāžu vakara ietvaros. “Intervija ar Madonnu” pirmizrāde Latvijā gaidāma šī gada marta sākumā, informācija par norises vietu un laiku sekos.

Kristīne Vismane ir absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu Mākslās Laikmetīgās dejas horeogrāfijas specialitātē. Kopš tā laika Kristīne strādā kā neatkarīga horeogrāfe un izpildītāja. Viņa veido un piedalās laikmetīgās dejas projektos un pasniedz laikmetīgās dejas meistarklases. Profesionālo izglītību papildinājusi festivālos Latvijā, Austrijā, Somijā, Norvēģijā, Izraēlā un Kiprā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+