Sports
Basketbols

Latviešu izcelsmes speciālists Lēmanis turpinās vadīt Austrālijas izlasi 16

radiosport.co.nz

Latviešu izcelsmes speciālists Andrejs Lēmanis arī uz nākamajiem četriem gadiem līdz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm apstiprināts Austrālijas basketbola izlases galvenā trenera amatā.

Lēmanis amatā stājās 2013.gada aprīlī, aizstājot Bretu Braunu, kuram pirms tam viņš bija palīgs. 2014.gada Pasaules kausā austrālieši apstājās astotdaļfinālā, bet pērn olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro sensacionāli iekļuva pusfinālā un noslēgumā guva ceturto vietu.

Arī jaunais līgums Lēmanim ļaus trenēt vietējo komandu Brisbenas “Bullets”.

Lēmaņa galvenie pārbaudījumi nākamajā četrgadē būs 2019.gada Pasaules kausa izcīņa un 2020.gada Tokijas olimpiskās spēles. Pēc jaunās sistēmas kvalifikācija Pasaules kausam tiks izspēlēta sezonas laikā.

Saistītie raksti

Lēmaņa vecāki Latviju pameta Otrā pasaules kara laikā, sākotnēji bēgot uz Vāciju, bet vēlāk pārceļoties uz Austrāliju. Pats Lēmanis piedzima un izauga Melburnā, bet Riodežaneiro olimpisko spēļu laikā viņš sarunā ar aģentūru LETA atzina, ka līdz šim vienīgo reizi savā vecāku dzimtenē bijis, kad 2015.gadā Austrālijas izlase uz treniņnometni Lietuvā lidoja līdz Latvijai.

“Tas pagaidām ir viss, bet noteikti gribu aizbraukt uz savu vecāku dzimteni, kas ir skaista valsts,” teica speciālists, demonstrējot, ka latviski māk pateikt vārdus “Paldies, labdien, kā Tev iet”.

LA.lv