×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. septembris, 2014
Drukāt

Latviešu keramiķu darbus izstādīs Bornholmā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ineses Margēvičas darbs "Riteņbraucējas".

14. septembrī Bornholmā (Dānija) tiks atklāta prestiža Starptautiskā keramikas izstāde “ECC 2014” (“European Ceramic Context 2014”), kurā piedalīsies arī Latvijas mākslinieki, vēsta Latvijas Nacionālās mākslas muzejs.

Izstādes “ECC 2014″ Latvijas sadaļas kuratore Dace Ļaviņa stāsta, ka LNMM Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs līdztekus mākslas darbu glabāšanas un popularizēšanas aktivitātēm seko līdzi autoru daiļradei, to dokumentējot un informējot sabiedrību par viņu veiksmēm pasaules mākslas ceļos. Solis uz starptautisku atzinību ir arī dalība lielajos mākslas forumos.

ECC 2014” notiks senā dāņu keramikas centrā – Bornholmas pilsētā, kur jau 18. gadsimtā, balstoties uz vietējā māla ieguves iespējām, tika uzbūvētas un strādāja vairākas keramikas fabrikas.

Bornholmas Mākslas muzejā izveidojusies tradīcija ik pēc diviem gadiem pamīšus rīkot gan keramikas, gan stikla mākslas izstādes. No katras valsts tiek izvirzīti mākslinieki divās kategorijās: “Pieredzējušie meistari” un “Jaunie talanti”. Latvijas mākslinieki, izturot spēcīgu konkurenci, piedalījušies arī divās iepriekšējās keramikas izstādēs-konkursos 2006. un 2010. gadā, stāsta Ļaviņa.

Šogad konkursu uzvarējušo 53 jau pieredzējušo meistaru un 45 jauno mākslinieku pulkā mūsu valsti pārstāvēs starptautiskas žūrijas izvēlētie keramiķi: Inguna Skuja un Melisa Bradena (“SkujaBraden”), Inese Margēviča un jaunais mākslinieks Atis Šnēvelis.

Informācija par izstādes māksliniekiem un viņu darbiem tiks atspoguļota katalogā.
Izstāde veidota divās daļās – viena notiks Bornholmas Mākslas muzejā, kur varēs aplūkot meistaru darbus, savukārt otru – jauno mākslinieku darbu izstādi – atklās “Grønbechs Gaard” galerijā. Pasākumā šogad tiks reprezentētas 30 Eiropas valstis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+