Kultūra
Mūzika

Latviešu komponistam Imantam Ramiņam piešķirts Kanādas ordenis0

Foto: Wikimedia Commons

Kanādas ģenerālgubernatore Žilija Pajeta 27. decembrī paziņojusi viena no augstākajiem Kanādas apbalvojumiem – Kanādas ordeņa saņēmēju vārdus.

Starp 103 apbalvotajiem ir arī Kanādas latviešu komponists Imants Kārlis Ramiņš. Viņam ordenis piešķirts par ieguldījumu un sasniegumiem kā Kanādas mūziķim, komponistam un diriģentam.

Kanadas ordenis ir izveidots 1967. gadā, un Kanādas ģenerālgubernators to pasniedz, godinot cilvēkus, kuru darbība bagātina un vieno mūsu sabiedrību.

Ordeni, kura moto ir “Desiderantes meliorem patriam” (“Vēloties uzlabot savu valsti”), saņēmuši gandrīz 7 000 dažādu sabiedrības nozaru pārstāvju.

Imants Ramiņš dzimis 1943. gada 18. septembrī Ventspilī. 1948. gadā ar ģimeni caur Vācijas Mērbekas bēgļu nometni devies trimdas gaitās uz Kanādu, Ontario pilsētiņu Kokreni. Absolvējis Toronto universitāti, iegūstot bakalaura grādu mūzikā (1966). Zalcburgas Mocarteumā (Akademie Mozarteum) papildinājies kompozīcijā, vijoļspēlē, diriģēšanā, kā arī spēlējis Camerata academica orķestrī (1966–1968).

Saistītie raksti

Pēc mūzikas studijām Zalcburgā atgriezies Kanādā un devies uz Britu Kolumbijas Prinsdžordžas pilsētu, kur Jaunkaledonijas koledžā nodibinājis mūzikas departamentu un darbojies tajā līdz 1972. gadam.

Nodibinājis Jaunkaledonijas kamerorķestri, ko 1981. gadā pārdēvē par Prinča Džordža orķestri, Okenegenas jauniešu simfonisko orķestri (1989), bērnu kori “Nova” (1983), kamerkori “Aura” (1979).

Decembrī Latvijā pirmizrādi piedzīvoja Imanta Ramiņa opera “Lakstīgala”.

LA.lv