Mobilā versija
+1.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
4. novembris, 2013
Drukāt

Latviešu labāko plakātu izstāde galerijā “Antonija”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Klasiskā mākslas galerijā „Antonija” līdz 13. novembrim skatāma vērienīga plakātu izstāde. Būs apskatāms Laimoņa Šēnberga plakāts „Cilvēku domu – progresam”, kas ieguva pirmo starptautisko atzinību latviešu plakātam. 18. spilgti un lakoniski Ilmāra Blumberga plakāti. Kā plakātists I. Blumbergs starptautisku atzinību plakātu mākslā ieguva jau septiņdesmito gadu beigās, arī daudzi no izstādē izstādītiem plakātiem ir godalgoti.
Šai izstādē izstādīti kopā pāri par 50 plakātiem, sākot no pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem, līdz mūsu dienām – to skaitā S. Civinska – Civisa, A. Bajāra, J. Dimitera, M. Ārgaļa, F. un G. Kirkes, J. Putrāma, G. Zemgala, A. Ieviņa, G. Lūša, M. Poļa un citu plakātistu darbi. Daudzi no plakātiem izstādīti izstādēs un ilustrēti M. Dziļumas katalogā „Nonkonformisms grafikā” 2011., R. Umblijas grāmtā „Plakāts Latvijā” 2008., kā arī atrodas LNMM kolekcijā.

 

Pievienot komentāru

Sadalīti deviņi kilogrami kultūrasCeturtdien, 23. februārī, svinīgā ceremonijā tika sumināti Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio Gada balvas "Kilograms kultūras 2016" uzvarētāji, kuri saņēma mākslinieku Kristīnes Jurjānes un Ivara Miķelsona darinātas kilogramu smagas, zeltītas atsvara statuetes astoņās konkursa kategorijā.
Draugiem Facebook Twitter Google+