Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Gundega, Terēze
Piektdiena, 28. aprīlis, 2017
4. novembris, 2013
Drukāt

Latviešu labāko plakātu izstāde galerijā “Antonija”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Klasiskā mākslas galerijā „Antonija” līdz 13. novembrim skatāma vērienīga plakātu izstāde. Būs apskatāms Laimoņa Šēnberga plakāts „Cilvēku domu – progresam”, kas ieguva pirmo starptautisko atzinību latviešu plakātam. 18. spilgti un lakoniski Ilmāra Blumberga plakāti. Kā plakātists I. Blumbergs starptautisku atzinību plakātu mākslā ieguva jau septiņdesmito gadu beigās, arī daudzi no izstādē izstādītiem plakātiem ir godalgoti.
Šai izstādē izstādīti kopā pāri par 50 plakātiem, sākot no pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem, līdz mūsu dienām – to skaitā S. Civinska – Civisa, A. Bajāra, J. Dimitera, M. Ārgaļa, F. un G. Kirkes, J. Putrāma, G. Zemgala, A. Ieviņa, G. Lūša, M. Poļa un citu plakātistu darbi. Daudzi no plakātiem izstādīti izstādēs un ilustrēti M. Dziļumas katalogā „Nonkonformisms grafikā” 2011., R. Umblijas grāmtā „Plakāts Latvijā” 2008., kā arī atrodas LNMM kolekcijā.

 

Pievienot komentāru

VNĪ: Tabakas fabrikas pielāgošana JRT vajadzībām par 95% pabeigtaBijušās Tabakas fabrikas ēkas Miera ielā 58A, Rīgā pielāgošanas darbos Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām būvnieks SIA "Abora" aprīlī ir pabeidzis 95% plānoto iekšdarbu, turpinās darbi pie fasādes siltināšanas un apkārtējās teritorijas iekārtošanas.
Draugiem Facebook Twitter Google+