Mobilā versija
+0.6°C
Māra, Mārīte, Marita
Sestdiena, 25. marts, 2017
4. novembris, 2013
Drukāt

Latviešu labāko plakātu izstāde galerijā “Antonija”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Klasiskā mākslas galerijā „Antonija” līdz 13. novembrim skatāma vērienīga plakātu izstāde. Būs apskatāms Laimoņa Šēnberga plakāts „Cilvēku domu – progresam”, kas ieguva pirmo starptautisko atzinību latviešu plakātam. 18. spilgti un lakoniski Ilmāra Blumberga plakāti. Kā plakātists I. Blumbergs starptautisku atzinību plakātu mākslā ieguva jau septiņdesmito gadu beigās, arī daudzi no izstādē izstādītiem plakātiem ir godalgoti.
Šai izstādē izstādīti kopā pāri par 50 plakātiem, sākot no pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem, līdz mūsu dienām – to skaitā S. Civinska – Civisa, A. Bajāra, J. Dimitera, M. Ārgaļa, F. un G. Kirkes, J. Putrāma, G. Zemgala, A. Ieviņa, G. Lūša, M. Poļa un citu plakātistu darbi. Daudzi no plakātiem izstādīti izstādēs un ilustrēti M. Dziļumas katalogā „Nonkonformisms grafikā” 2011., R. Umblijas grāmtā „Plakāts Latvijā” 2008., kā arī atrodas LNMM kolekcijā.

 

Pievienot komentāru

Mežaparka estrādes pārbūve var maksāt daudz dārgāk nekā plānots (2)Mežaparka estrādes pārbūves 1.kārtas konkursā saņemtie pretendentu piedāvājumi par sešiem līdz desmit miljoniem eiro pārsniedz tam paredzēto finansējumu, informējot par konkursa pretendentiem,
Draugiem Facebook Twitter Google+