Kultūra
Teātris un kino

Latviešu laikmetīgais teātris viesosies Islandē un Igaunijā 0

Foto: Epa Kubu.

Pēc pirmizrādēm Londonā un Starptautiskajā jaunā teātra festivālā “Homo Novus” Rīgā, latviešu dokumentālā teātra un kino režisores Kristas Burānes un britu teātra mākslinieka un rakstnieka Endija Fīlda kopīgi veidotā izrāde “Noktirne” dodas uz Reikjaviku, kur 15. novembrī tiks izrādīta festivālā “Spectacular”.

“Noktirne” ir Burānes, Fīlda un viņu domubiedru – latviešu scenogrāfes Ievas Kauliņas un zviedru horeogrāfa Ērika Ēriksona veidota izrāde un fizisks ceļojums. “Noktirne” notiek gaismas un tumsas robežzonā, kur cilvēka radītais sastopas ar dabisko, un uzdod jautājumu par to līdzāspastāvēšanas nosacījumiem.

Papildus izrādei Reikjavikā 15. novembrī Krista Burāne piedalīsies arī festivāla rīkotajā simpozijā.

Izrāde “Noktirne” ir daļa no starptautiskā projekta “Urban Heat” aktivitātēm un notiek ar ES programmas “Radošā Eiropa” atbalstu.

Savukārt no 25. līdz 29. novembrim teātris Kanuti Gildi SAAL Tallinā rīko festivālu LAT.EST, kas iepazīstinās ar latviešu jaunajiem skatuves māksliniekiem. Šī būs latviešu mākslinieku atbildes vizīte, sekojot igauņu laikmetīgā teātra viesizrādēm Rīgā gada sākumā, ko rīkoja Latvijas Jaunā teātra institūts. Abi festivāli ir daļa no Latvijas un Igaunijas Simtgades programmas.

Līdzīgi kā igauņu teātra programma Latvijā noritēja Igaunijas neatkarības mēnesī februārī, latviešu mākslinieki viesosies Tallinā uzreiz pēc Latvijas valsts neatkarības svinībām 20.-25. novembrī.

Centrālais notikums LAT.EST festivālā Tallinā, tāpat kā tas bija Rīgā, būs latviešu un igauņu mākslinieku kopdarba “Pirmie, kas aiziet” izrādes 20. un 21. novembrī. Šis darbs, kura radīšanā piedalījās astoņi abu valstu mākslinieki – Toms Auniņš, Austra Hauks, Joanna Kalma, Kārlis Krūmiņš, Epa Kubu, Kristīna Normana, Karolīna Poska, Valters Sīlis – pirmizrādi piedzīvoja Igauņu laikmetīgā teātra programmā Rīgā šī gada februārī.

Izrāde analizē to, kā abu valstu politika ir atspoguļojusies lībiešu dzīvē un ko būt lībietim nozīmē šodien. Galu galā tā uzdod jautājumu: “Vai izzušana tiešām ir traģēdija?”.

Līdzās darbam “Pirmie, kas aiziet” LAT.EST festivāla programmā Tallinā ir iekļauta Rūtas Ronjas Pakalnes (Latvija) un Lauras Kvelsteinas (Igaunija) godalgotā dejas izrāde “Connext”, Voldemāra Johansona instalācija “Slāpes”, kā arī mākslinieku Katrīnas Neiburgas, Austras Hauks, Jāņa Sniķera un Emera Varka (Igaunija) video darbu vakars.

LAT.EST Tallinā notiek ar komitejas “Estonia 100” un Igaunijas Kultūras ministrijas atbalstu.

LA.lv
LA
LA.lv
Kultūra
Filmas “Dvēseļu putenis” aizkadrā: strēlnieku grims un kostīmi
1 diena
JD
JŪLIJA DIBOVSKA
Kultūra
Dzejnieču dinastija: Andas un Elīnas Līces dzeja Latvijai
1 diena
JD
JŪLIJA DIBOVSKA
Kultūra
“Es klausos cilvēku stāstos.” Lauras Vinogradovas dzeja
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
6 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
8 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
4 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
7 stundas