×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. februāris, 2014
Drukāt

Latviešu mūziķi koncertēs Sočos un Romā

Foto: LETAFoto: LETA

Šogad jau septīto reizi Sočos notiks Starptautiskais ziemas mākslas festivāls pasaulslavenā altista un diriģenta Jurija Bašmeta mākslinieciskajā vadībā, kurā šogad iekļauta arī latviešu ērģelnieces Ivetas Apkalnas koncertprogramma “Around Organ”, portālu LA.lv informēja Latvijas Mūzikas informācijas centra pārstāve Santa Bušs.

Koncertā, kas notiks sestdien, 15. februārī Soču Kamermūzikas un ērģeļu zālē, mūsu pasaulslavenā mūziķe atskaņos gan skaņdarbus ērģelēm solo, gan muzicēs kopā ar vijolnieku Andreju Poskrobko un altistu Andreju Usovu, kā arī latviešu saksofonistu Arti Sīmani. Līdz ar baroka un romantisma laikmeta ērģeļmūzikas šedevriem programmā iekļauti arī latviešu komponistu darbi saksofonam un ērģelēm: Pētera Vaska “Musique du soir” un Ērika Ešenvalda “Laudate Dominum”.

Latviešu komponistu mūzika ērģelēm un saksofonam šomēnes skan arī Itālijā, Svētās Cecīlijas konservatorijā. Piektdien, 21. februārī Lielās mūzikas balvas laureāti un ilggadēji saspēlēs meistari: Kristīne Adamaite (ērģeles) un Artis Sīmanis (saksofons) Romā atskaņos Pētera Vaska “Te Deum” un Aivara Kalēja tokātu par korāļa Gods Dievam augstībā tēmu, kā arī Riharda Dubras koncertu alta saksofonam un ērģelēm “Cantus orationis” un Emīla Dārziņa “Melanholisko valsi”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+