×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
12. janvāris, 2017
Drukāt

Latviešu oriģinālmūzikas jauniestudējumu cikls – veltīts Latvijas simtgadei

Foto - LETAFoto - LETA

Ar šo gadu Latvijas Radio 3 – “Klasika” aizsāk latviešu oriģinālmūzikas jaunieskaņojumu ciklu, kam dots latviski garšīgs nosaukums “Rupjmaizes kārtojums”.

Vairāku gadu laikā iecerēts Latvijas Radio fonotēku papildināt ar vismaz 100 jauniem ieskaņojumiem gan līdz šim nezināmiem, rokrakstos atrastiem skaņdarbiem, gan populāriem opusiem, kuru ieraksti veikti sen un ir tehniski nolietojušies. Nedēļā no 16. līdz 20. janvārim Jāņa Ķepīša, Jēkaba Graubiņa, Jāņa Ivanova un Paula Dambja kamerdarbos un arī stāstos par tiem dzirdēsim fagotistu Jāni Semjonovu, mežradznieku Artūru Šultu, pianisti Agnesi Egliņu, vijolnieku Sandi Šteinbergu, sitaminstrumentālistu Guntaru Freibergu, LNSO čellistus un “Sinfonietta Rīga” pūtēju kvintetu.

Cikla tapšanai ir vairāki iemesli, un viens no tiem – gatavošanās Latvijas valsts simtgades svinībām. “Lai turpinātu Latvijas audiālo kultūratmiņu, esam nolēmuši izveidot latviešu mūzikas ierakstu programmu, atgādinot, ka mūsu mūzika ir ne tikai sudraboti pelēcīga – tajā atrodamas arī spilgtas krāsas! Šie ieraksti varētu kalpot kā raidmateriāls ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs, sasniedzot lielu klausītāju auditoriju, turklāt mūziķiem, īpaši jaunajiem, tā būtu lieliska motivācija atsvaidzināt savu koncertrepertuāru,” atklāj Latvijas Radio 3 direktore Gunda Vaivode.

Otrs svarīgs arguments – daudzi no šobrīd Latvijas Radio fonotēkā esošajiem ierakstiem ir tehniski nolietojušies, tālab latviešu mūzikas jaunieskaņojumi būtiski papildinātu Latvijas Radio aktīvo audioarhīvu. “Esam iecerējuši fiksēt arī līdz šim nezināmus, rokrakstos atrastus darbus, kā arī populārus opusus, kuru tehnisko un māksliniecisko kvalitāti ietekmējis laika zobs. Par katru no ierakstiem sekos ekspresraidījums “Klasikas” ēterā, kas atspoguļos tā tapšanu – ik darbdienas rītu plkst. 10.07 ar atkārtojumu plkst. 20.07 vakarā skanēs ne tikai viens jaunieskaņojums, bet arī sarunas ar mūziķiem, kas piedalījušies konkrētajā ierakstā,” stāsta “Klasikas” direktore. Pēc izskanēšanas skaņdarbus varēs klausīties “Klasikas” mājas lapā (klasika.lsm.lv).

Iecerēts, ka triju gadu laikā Latvijas Radio fonotēka tiks papildināta ar aptuveni 100 jauniem ierakstiem. Projekts top ar ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+