×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. oktobris, 2015
Drukāt

Latviešu pianists Osokins iekļuvis prestižā Šopēna konkursa finālā

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Georgijs Osokins.

Latviešu pianists Georgijs Osokins iekļuvis viena no pasaules klasiskās mūzikas lielākā un nozīmīgākā konkursa – 17. Starptautiskā Friderika Šopēna pianistu konkursa Varšavā – finālā, LA.lv pavēstīja publicitātes koordinatore Aira Laiviņa.

Starptautiskais Šopēna pianistu konkurss Polijas Nacionālajā Filharmonijā Varšavā norit jau gandrīz mēnesi. Tas ir viens no tradīcijām bagātākajiem pianistu konkursiem pasaulē, tiek rīkots reizi piecos gados kopš 1927. gada un ir viens no retajiem konkursiem, kas pilnībā veltīts viena komponista daiļradei. Iepriekš šajā konkursā uzvaru guvuši tādi pianisma grandi kā Marta Argeriča, Mauricio Polīni un Micuko Učida.

No 455 šogad konkursā dalību pieteikušajiem pianistiem ceturtajā konkursa kārtā nonākuši vien desmit. Finālā mūziķus no ASV, Japānas, Kanādas, Polijas, Dienvidkorejas, Krievijas, Horvātijas un Latvijas vērtēs žūrija 17 personu sastāvā.

20 gadus jaunais latviešu pianists Georgijs Osokins šajā konkursā jau ieguvis ne tikai žūrijas atzinību, bet arī neparasti lielu skatītāju interesi. Viņa interpretācijas izsaukušas plašas diskusijas gan Polijas Nacionālajā Filharmonijā, gan arī televīzijā, presē un sociālajos tīklos. Vieni uzskata Georgiju par ģēniju, salīdzinot viņu ar Salvadoru Dalī, bet citiem Osokina neordinārā muzikalitāte šķiet pārāk inovatīva.

Arī Latvijas klasiskās mūzikas cienītājiem ir iespēja sekot līdz konkursa gaitai interneta tiešraidē: www.youtube.com/chopin2015, kā arī līdz 20. oktobrim balsot par vienīgo Baltijas pārstāvi oficiālajā konkursa mājaslapā: www.chopincompetition2015.com.

Novērtēt jaunā pianista sniegumu var šeit: https://www.youtube.com/watch?v=_zQdXreyLsE

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+