×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. novembris, 2015
Drukāt

Latviešu rekordi Īglsā

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Trīskārtējie olimpiskie laureāti kamaniņu braukšanā Andris un Juris Šici Pasaules kausa (PK) pirmajā posmā Īglsā ierindojās piektajā vietā, kas ir abu labākais sasniegums Austrijas trasē. Bet stafetē brāļi kopā ar Elīzu Cauci un Artūru Dārznieku sasniedza rekordu – otro vietu, atpaliekot vien no Vācijas!

Pārsniedza svaru

Īglsa tiek uzskatīta par vieglāko trasi pasaulē, taču brāļi to par laimīgu nevar nosaukt – līdz šim tikai reizi izdevies iebraukt labāko sešniekā un tas notika pirms sešiem gadiem. Arī pagājušajā sezonā, kad PK kopvērtējumā pirmo reizi izdevās būt labāko trijniekā, Īglsā nācās palikt ārpus desmitnieka.

Šoreiz abos braucienos uzrādīts ceturtais labākais rezultāts, bet summā viena pozīcija zemāk. Kristens Putins un Kārlis Krišs Matuzels debitējot Pasaules kausā ierindojās 13. vietā, apsteidzot pieredzes bagātos komandas biedrus Oskaru Gudramoviču un Pēteri Kalniņu, kurus kļūda otrajā braucienā atsvieda no astotās uz 18. vietu.

Šodien izdevās izlabot vakar Nāciju kausā pieļautās kļūdas un esmu apmierināta ar rezultātu. Domāju, ka šosezon līderu pieciniekā noteikti būs vācietes, amerikānietes un arī Kanādas sportistes. Sev ideālā variantā redzu vietu sešiniekā, bet desmitnieks noteikti būs,” pēc iegūtās astotās vietas pārdomās dalījās Elīza Cauce. Tā kā Ulla Zirne atgūstas pēc avārijas viņa šobrīd ir vienīgā Latvijas sportiste Pasaules kausa apritē, līdz ar to sargājams kā dārgums domājot pat stafetes sacensībām.

Par sekmīgu sezonas sākumu var saukt Artūrs Dārznieks, kuram karjeras labākais sasniegums – 11. vieta. Inārs Kivlenieks atpalika par divām pozīcijām: “Esmu apmierināts ar otro braucienu un fizisko kondīciju. Sacensībās braucu ar jauno kamanu, bet uz nākamo posmu plānoju šo to pamainīt, jo trases lejas daļā zuda ātrums. Līdz vidum turējos ap labāko trijnieku.”

Savukārt, Kristaps Mauriņš pēc pirmā brauciena tika diskvalificēts, jo kamanu svars par 100 gramiem pārsniedza atļauto. Kristaps pagājušo sezonu nepabeidza smagas traumas dēļ, arī jaunā iesākusies neveiksmīgi – jācer, ka izdosies saņemties. Turklāt kā mierinājums var būt arī fakts, ka līdzīga pārkāpuma dēļ – bet norma pārsniegta par 400 gramiem – sacensības beidzās arī trīskārtējam olimpiskajam čempionam vācietim Fēliksam Loham. Vācija vīru sacensībās piedzīvoja fiasko, paliekot bez medaļām. Uzvarēja Dominiks Fišnallers no Itālijas. Sievietēm un ekipāžām gan uzvara Vācijas atlētiem – Dajanai Eitbergerai un Toni Egertam/Sašam Benekenam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+