×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2013
Drukāt

Latviešu šansonu meistara jubilejas koncerts “Esmu latvietis”!


Foto - Jānis DeinatsFoto - Jānis Deinats

Koncerts būs īpašs ne tikai ar to, ka tajā piedalīsies populārā šlāgermūzikas izpildītāja skatuves kolēģi, ar kuriem mūziķis sadarbojies savas karjeras laikā, bet arī dziedātāji, kam Artūrs īpaši komponējis dziesmas.

“Man ir bijuši jubilejas koncerti, bet tik liela mēroga koncerts man būs pirmo reizi,” atklāj mākslinieks. Ļoti zīmīgs un ne nejauši izvēlēts koncerta nosaukums “Esmu latvietis”. “Jā, patriotisks! Es lepojos, ka esmu latvietis. Man likās, ka tieši tagad tas ir ļoti būtiski, apjaust šo latviskumu, kad cilvēki pamet valsti. Vēlos, lai arī klausītāji sajūt šo patriotiskumu un lepojas ar to, ka ir latvieši,” uzsver Artūrs.

Mākslinieka jubilejas koncerts paredzēts divās daļās, un tajā varēs dzirdēt tikai un vienīgi paša mūziķa komponētās melodijas jeb, kā pats dziedātājs saka, latviešu šansonus. Lai gan mums mākslinieks asociējas ar šlāgermūziku, viņam pašam liekas, ka viņu varētu dēvēt arī par latviešu šansona pārstāvi. “Man tuvāki ir krievu šansoni, kuros dzied par šiem smeldzīgajiem dzīves stāstiem. Manā izpildījumā ir daudz tādu dziesmu. Protams, ir arī jautrās, bet man patīk dziesmas ar stāstu. Daudzās manās dziesmās ir stāsti par skarbo dzīvi, neveiksmīgām attiecībām, dažādām dzīves situācijām,” nosaka Artūrs.

Mūziķis neslēpj, ka bija laiks, kad vairāk dziesmas tika rakstītas bērniem. “Grupas “Auri” laiks, kad es par dziesmām sev vai grupai “Tērvete” tā nedomāju,” nosaka A. Reiniks un atklāj, ka bijusi doma savākt grupu “Auri” arī uz šo koncertu, bet šī ideja realizējusies tikai daļēji. Koncertā uzstāsies grupas solists Lauris Reiniks un Artūra instrumentālo skaņdarbu koncertā spēlēs grupas “Auri” ģitārists Agris Siksna.

Par A. Reiniku var teikt, ka viņš ir ražīgs komponists, jo koncertā skanēs tikai viņa komponētās dziesmas, un viņš neslēpj, ka izvēle, kurai skanēt un kurai ne, nav nemaz tik viegla. “Jāsaka – kod, kurā pirkstā gribi, visi sāp. Labi, ka ir daudz dziesmu, bet tagad ir grūti, jo ne jau visas vienā koncertprogrammā var salikt,” nopūšoties saka Artūrs. Tāpat var teikt, ka viņam ir daudz dažādu radošo projektu. “Tie visi viens otru papildina. Daudzos koncertos vēlas mūs “komplektā”. Piemēram, ir grupas “Tērvete” koncerts, bet klausītāji vēlas, lai uzstājas arī “Dobeles zemessargi”. Darbojos dažādos žanros. Esmu arī jauktā kora “Tērvete” kormeistars. Nav viegli, bet tas viens otram netraucē. Esam kā viena liela ģimene, kas man atvieglo darbu,” smaidot nosaka Artūrs un piebilst, ka “Tērvete – Rīga” arī ir interesants radošais projekts, kurā skan latviešu tematiskās ziņģes – Ziemassvētku ziņģe, Līgo ziņģe, Jestrā ziņģe. Šajā projektā apvienojušies grupa “Tērvete”, “Dobeles zemessargi” un dziedātājs un “Latvijas Radio 2” dīdžejs Roberts Ošiņš.

Svarīga loma šajā koncertā ir pavadošajai grupa “MIDI Music” Alda Zaļūkšņa vadībā. “Sadarbojos ar Aldi pēdējos desmit gadus. Mani pēdējie albumi tapuši viņa studijā,” saka Artūrs. Tāpat koncertā uzstāsies grupa “Tērvete”, Erita Karlsone, Kristīne Ozoliņa, “Dobeles zemessargi”, Roberts Ošiņš, jauktais koris “Tērvete”, Lauris Reiniks, apvienība “Tērvete – Rīga”, Heinrihs Kalvīts, Reiniku ģimene. Tie ir tikai tuvākie komponista skatuves kolēģi un draugi, ar kuriem būs iespēja tikties mākslinieka jubilejas vakarā. Koncertu vadīs aktieris Guntis Skrastiņš.

Dziedātājs un “Latvijas Radio 2” dīdžejs R. Ošiņš, kuram izveidojusies veiksmīga sadarbība ar māk-slinieku: “Tā kā 55 gadi nebūt nav liels skaitlis, vēlēšu komponistam turpināt priecēt daudzās klausītāju sirdis ar sirsnīgām, kā arī jestrām dziesmām! Artūram tas patiešām izdodas, jo prot saglabāt dzīvesprieku! Lai skan dziesma un sirdī vienmēr jaunības dzirksts!”

Koncerts 


26. X Dobeles pilsētas sporta hallē 19.00

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā: www.bilesuparadize.lv, kā arī Dobeles pilsētas kultūras namā.

Cena: Ls 4 – 6

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+